Zapraszamy na poniedziałkowe pokazy DKF Kurort jak zawsze o godz. 20.00. W programie:

1.04 Bergman. Rok z życia, reż. J. Magnusson, Norwegia, Szwecja, 2018, 117’

W 1957 roku Ingmar Bergman awansował do panteonu kina – wtedy swoją premierę miały Siódma pieczęć i Tam, gdzie rosną poziomki. Film Jane Magnusson prezentuje kulisy tego przełomowego czasu w życiu reżysera. Stworzony przez nią portret nie jest jednak kolejną laurką; na zasłużone nagrody i uznanie cieniem kładą się mitomania, despotyzm i egoizm Bergmana.

8.04 Boso po ściernisku, reż. J. Svěrák, Czechy, 2017, 111’

Trwa II wojna światowa. Eda wraz z rodzicami opuszcza Pragę i przeprowadza się na wieś, gdzie mieszkają jego krewni. Kolejne ekranowe sytuacje odznaczają się lekkością familijnych anegdot, dobroduszny humor miesza się w nich z nieszkodliwą dawką sentymentalizmu. Gdzieś w tle toczą się wojenne zmagania, ale nie przeszkadza to Edzie w korzystaniu z uroków dzieciństwa.

15.04 Obietnica poranka, reż. E. Barbier, Francja, 2017, 131’

Od dzieciństwa w Polsce, przez okres dojrzewania w Nicei, do lat studenckich w Paryżu i służby lotniczej podczas II wojny światowej. Film oparty na autobiograficznej powieści Romaina Gary’ego opowiada o wielkiej macierzyńskiej miłości, która buduje wokół dziecka iluzję wspaniałego świata.

Bilety

Więcej informacji o biletach i karnetach – bezpośrednio na stronie DKF Kurort www.dkfkurort.pl