W każdy poniedziałek godz. 20.00, zapraszamy:

13.01 Szczęśliwy Lazzaro, reż. A. Rohrwacher, Francja, Niemcy, Szwajcaria, Włochy, 2018, 125 min

Nieznający ironii, występku ani fałszu Lazzaro jest wcieleniem najszlachetniejszej dobroci. Kiedy udzieli schronienia znudzonemu synowi arystokratki, ten postanowi dla zabawy wykorzystać naiwność chłopaka.

20.01 Książę i Dybuk, reż. E. Niewiera, P. Rosołowski, Niemcy, Polska, 2017, 82 min  

Filmowa podróż śladami Michała Waszyńskiego, autora wielu filmów z Eugeniuszem Bodo, a także producenta hollywoodzkich hitów z Sofią Loren i Claudią Cardinale. Film stara się rozwikłać tajemnicę Waszyńskiego, który w życiu często zmieniał swoją tożsamość i pisał od nowa własną biografię.

27.01 Wieża. Jasny dzień, reż. J. Szelc, Polska, 2017, 106 min

Córka Muli i Michała niedługo ma przystąpić do pierwszej komunii. W życie rodziny niespodziewanie wkracza biologiczna matka dziewczynki. W błyskotliwym debiucie Jagody Szelc rodzinny dramat przenika się z metafizycznym horrorem, tworząc poruszającą opowieść o tajemnicy.

3.02 Młody Ahmed, reż. J-P. Dardenne, L. Dardenne, Belgia, Francja, 2019, 84 min

Tytułowy bohater najnowszego filmu braci Dardenne to zdolny belgijski 13- latek. Podczas gdy jego rówieśnicy spędzają czas na beztroskich zabawach, Ahmed wolne chwile przeznacza na studiowanie Koranu, gorliwe modły i rozmowy z lokalnym imamem. Mężczyzna umiejętnie podsyca rosnącą w chłopcu fascynację dżihadem.

10.02 Oscary 2020 – najlepsze krótkometrażowe filmy aktorskie

17.02 Pobij diabła, reż. J. Huston, USA, Wielka Brytania, Włochy, 1953, 89 min

Humphrey Bogart, wraz z towarzyszącą mu grupą kanciarzy, wypływa z małego portu na Morzu Śródziemnym, kierując się w stronę wybrzeża Afryki. Śledząc zawikłaną intrygę, pełną nieoczekiwanych zwrotów akcji, jesteśmy świadkami wzajemnych podchodów grupy oszustów, z których każdy stara się jako pierwszy położyć rękę na bogatych złożach uranu.

24.02 Nasza mała Polska, reż. M. Bobžik, Polska, 2019, 70 min

Co roku kilkanaścioro młodych Japończyków rozpoczyna studia na Wydziale Polonistyki Tokijskiego Uniwersytetu Studiów Międzynarodowych. Jednym z obowiązkowych zadań studentów drugiego roku jest wystawienie sztuki teatralnej w języku polskim.

Bilety

Karnety w cenach 10 zł (1 seans), 16 zł (2 seanse), 40 zł (6 seansów) dostępne przed każdą projekcją. www.dkfkurort.pl