W każdy poniedziałek godz. 20.00, zapraszamy:

4.11 Kafarnaum, reż. N. Labaki, USA, Liban, 2018, 120’

W zaniedbanej części Bejrutu dwunastoletni Zejn pozywa rodziców za to, że się urodził. Przed sądem chłopak odtwarza swoją historię, przywołuje dramatyczne wspomnienia, ale co najważniejsze: z pasją walczy o siebie i swoją przyszłość.

18.11 Cienie imperium, reż. K. Starnawski, Polska, 2018, 76’ + spotkanie z reżyserem

Pomimo że ZSRR zniknęło z map trzydzieści lat temu, Aleksiej z Górskiego Karabachu, Timur z Ukrainy oraz Aleksander z Gruzji wciąż żyją w niepewności, każdego dnia stawiając czoła tytułowym cieniom imperium. Opowieści bohaterów pokazują skomplikowaną historię państw postsowieckich oraz ich mieszkańców. Pokazowi towarzyszyć będzie spotkanie z reżyserem filmu, Karolem Starnawskim.

25.11 Suddenly, reż. L. Allen, USA, 1954, 75’

Trzech gangsterów (m.in. Frank Sinatra) włamuje się do domu położonego blisko torów kolejowych i więzi mieszkającą tam rodzinę. Przestępcy planują zamach na prezydenta USA.

2.12 Bóg istnieje, a jej imię to Petrunia, reż. T. Strugar Mitevska, Belgia, Chorwacja, Francja, Macedonia, Słowenia, 2019, 100’

W małej macedońskiej wiosce co roku odbywa się ciekawa ceremonia. Pop rzuca do rzeki krzyż, a mężczyzna, który go wyłowi, może liczyć na wszelkie łaski i dobrobyt. Gdy relikwię wyławia kobieta – trzydziestoletnia Petrunia – w wiosce wybucha skandal.

9.12 Buster Keaton z muzyką na żywo (D.O.M.), reż. B. Keaton, E. F. Cline, USA, 1920-21, 66’

Trzy klasyczne filmy „człowieka o kamiennej twarzy”, jednego z dwóch najbardziej znanych komików ery kina niemego. Do filmów na żywo zagra projekt D.O.M., łączący krautrockowo-elektroniczne eksperymenty z „muzyką do słuchania”.

16.12 Sundance Shorts Tour 2019, 90’

Selekcja krótkich metraży z ostatniej odsłony kultowego amerykańskiego festiwalu filmów niezależnych Sundance Film Festival. Na ekranie zobaczymy różnorodne formy – filmy dokumentalne i fabularne oraz animacje, w tym sensację tegorocznego Sundance: hipnotyzującą polską animację Acid Rain, która podbiła serca widzów i krytyków na całym świecie.

Bilety

Więcej informacji o biletach i karnetach – bezpośrednio na stronie DKF Kurort www.dkfkurort.pl