• 1 kwietnia | sobota | godz. 18:00
  • 4 maja | czwartek | godz. 19:00

Gołoledź, to muzyczny spektakl – makabreska opowiadający historię znudzonych duchów rodziny Zapskich, zamieszkujących ruiny zamku. Jedną z największych fascynacji familii jest tytułowe zjawisko meteorologiczne – gołoledź, która powoduje wiele wypadków drogowych na pobliskim zakręcie z przepaścią, wokół którego pokutują. W jednym z wypadków ucierpi lokalny inseminator – Waldemar Szwajcarski, który pomimo tego że przeżył, nawiąże pełen wzrokowy i słuchowy kontakt z rodziną Zapskich i… zakocha się w Izie. Aby ich związek był możliwy Waldemar musi popełnić samobójstwo. Czy wystarczy mu na to odwagi? A może w podjęciu pomoże mu decyzji nieoczekiwana propozycja wójta gminy?

To już piąta produkcja, która powstaje na podstawie twórczości tego wybitnego duetu w sopockim teatrze, w ramach autorskiego projektu „Przybora+Wasowski”, którego partnerem jest Fundacja Wasowscy. Wcześniejsze produkcje, które powstały na sopockiej scenie w ramach tego cyklu to: „Balladyna’68” (2013), „Medea. Mojej Sympatia” (2014), „Ząb-Zupa-Dąb”(2015) oraz „Seans Spirytystyczny ze Starszymi Panami”(2015).

Do współpracy przy nowej premierze, reżyser Piotr Kosewski zaprosił uznaną scenografkę Katarzynę Stochalską, która współpracowała m.in. z Teatrem Studio, Teatrem Dramatycznym w Warszawie, Teatrem Polskim w Poznaniu i Teatrem Wybrzeże. Kierownictwo muzyczne objął związany z Polską Filharmonią Kameralną w Sopocie Ariel Ludwiczak, aranży podjął się Tomasz Chyła, a za multimedia odpowiada związany z Teatrem Wybrzeże Adrian Krawczyk. Na scenie zobaczymy natomiast aktorów znanych m.in. z wcześniejszych spektakli Piotra Kosewskiego: Karolinę Arczewską, Paulinę Wojtowicz, Pawła Pochyluka, Dawida Pelowskiego, Kamila Ziębę. W jedną z ról wcieli się również sam reżyser.

Czas trwania spektaklu: 2 godz. (1 przerwa)

plakat

Obsada:

Edward Zapski: Piotr Kosewski

Irena Zapska: Karolina Arczewska

Iza: Paulina Wojtowicz

Waldemar Szwajcarski: Paweł Pochyluk

Ekscelencja: Kamil Zięba

Kurzypielec: Dawid Pelowski

Twórcy:

Reżyseria i ruch sceniczny: Piotr Kosewski

Scenografia: Katarzyna Stochalska

Video: Adrian Krawczyk

Kierownictwo muzyczne: Ariel Ludwiczak

Aranżacje muzyczne: Jerzy Wasowski, Tomasz Chyła

Reżyseria światła: Ryszard Siwy

Projekt plakatu: Anna Witkowska

Zdjęcia: Jurek Bartkowski

Bilety:

Normalny: 40zł

Ulgowy: 30 zł

Wejściówka: 15 zł

Bilety do nabycia w systemie on-line, na stronie Teatru na Plaży, w biurze teatru oraz z sieci punktów partnerskich Interticket.pl. Wejściówki sprzedawane są w kasie teatru w przypadku wyprzedania wszystkich miejsc siedzących, na 30 minut przed spektaklem.

Spektakl współfinansowany ze środków Fundacji Wasowskich i Miasta Sopot

fundacjawasowskich