Kulturalna Plaża

tnp

Kulturalna Plaża 2014 – nowa strefa ambitnych działań kulturalnych

Projekt Kulturalna Plaża 2014 to unikatowy cykl działań kulturalnych na nowo-powstałej przestrzeni przy Teatrze na Plaży, łączącej w miesiącach lipiec-sierpień działania z zakresu teatru, muzyki, filmu, literatury i sztuki współczesnej. W dobie komercjalizacji przestrzeni miejskich w sezonie letnim, w tym plaż na całym polskim wybrzeżu, powstała inicjatywa stworzenia kulturalnej przestrzeni promującej ambitne działania twórcze. W ten sposób odbędzie się szereg warsztatów dla dzieci i młodzieży oraz plenerowych spektakli, projekcji filmowych i koncertów oraz spotkań z twórcami. Ponadto przygotowana zostanie strefa literatury, tj. plenerowa biblioteka i strefa bookcrossingu. Strategicznym partnerem projektu obok Urzędu Miasta Sopot, został Program III Polskiego Radia, który promować będzie ideę kulturalnej plaży w całej Polsce.

Inauguracja Kulturalnej Plaży odbędzie się podczas „Sopockiej Majówki”, natomiast główne wydarzenia, czyli warsztaty artystyczne i wydarzenia plenerowe zostały wpisane pomiędzy dwie najważniejsze imprezy kulturalne lata – odbywający się w dniach 12-20 lipca Sopot Film Festival oraz odbywający się pomiędzy 16 a 20 sierpnia festiwal Literacki Sopot. Oba festiwale zagoszczą na Kulturalnej Plaży, gdzie odbędzie się część ich wydarzeń. Natomiast pomiędzy jednym a drugim festiwalem zaprezentowanych zostanie kilkanaście wydarzeń plenerowych oraz ponad 20 spotkań warsztatowych dla dzieci i młodzieży.

W działania artystyczne i edukacyjne zaangażowani będą sopoccy artyści i rezydenci Teatru na Plaży. Strefę plażową stworzy Klub Atelier a partnerami będą również sopockie instytucje kultury jak Muzeum Miasta Sopotu, Państwowa Galeria Sztuki i Biblioteka Sopocka.

Na wszystkie wydarzenia projektu Kulturalna Plaża wstęp będzie bezpłatny. W czerwcu na stronie internetowej projektu ruszy nabór dla dzieci i młodzieży na udział w warsztatach, w których udział jest również bezpłatny. W czerwcu podany zostanie również szczegółowy program wszystkich wydarzeń.

Projekt Kulturalna Plaża 2014 jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Strategicznym partnerem medialnym projektu jest radiowa Trójka.

 

Już wkrótce zapraszamy na nową stronę projektu

Kontakt: info@kulturalnaplaza.pl lub biuro teatru

Login to your account below

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist