Kulturalna Plaża

tnp

Kulturalna Plaża 2014 – nowa strefa ambitnych działań kulturalnych

Projekt Kulturalna Plaża 2014 to unikatowy cykl działań kulturalnych na nowo-powstałej przestrzeni przy Teatrze na Plaży, łączącej w miesiącach lipiec-sierpień działania z zakresu teatru, muzyki, filmu, literatury i sztuki współczesnej. W dobie komercjalizacji przestrzeni miejskich w sezonie letnim, w tym plaż na całym polskim wybrzeżu, powstała inicjatywa stworzenia kulturalnej przestrzeni promującej ambitne działania twórcze. W ten sposób odbędzie się szereg warsztatów dla dzieci i młodzieży oraz plenerowych spektakli, projekcji filmowych i koncertów oraz spotkań z twórcami. Ponadto przygotowana zostanie strefa literatury, tj. plenerowa biblioteka i strefa bookcrossingu. Strategicznym partnerem projektu obok Urzędu Miasta Sopot, został Program III Polskiego Radia, który promować będzie ideę kulturalnej plaży w całej Polsce.

Inauguracja Kulturalnej Plaży odbędzie się podczas „Sopockiej Majówki”, natomiast główne wydarzenia, czyli warsztaty artystyczne i wydarzenia plenerowe zostały wpisane pomiędzy dwie najważniejsze imprezy kulturalne lata – odbywający się w dniach 12-20 lipca Sopot Film Festival oraz odbywający się pomiędzy 16 a 20 sierpnia festiwal Literacki Sopot. Oba festiwale zagoszczą na Kulturalnej Plaży, gdzie odbędzie się część ich wydarzeń. Natomiast pomiędzy jednym a drugim festiwalem zaprezentowanych zostanie kilkanaście wydarzeń plenerowych oraz ponad 20 spotkań warsztatowych dla dzieci i młodzieży.

W działania artystyczne i edukacyjne zaangażowani będą sopoccy artyści i rezydenci Teatru na Plaży. Strefę plażową stworzy Klub Atelier a partnerami będą również sopockie instytucje kultury jak Muzeum Miasta Sopotu, Państwowa Galeria Sztuki i Biblioteka Sopocka.

Na wszystkie wydarzenia projektu Kulturalna Plaża wstęp będzie bezpłatny. W czerwcu na stronie internetowej projektu ruszy nabór dla dzieci i młodzieży na udział w warsztatach, w których udział jest również bezpłatny. W czerwcu podany zostanie również szczegółowy program wszystkich wydarzeń.

Projekt Kulturalna Plaża 2014 jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Strategicznym partnerem medialnym projektu jest radiowa Trójka.

 

Już wkrótce zapraszamy na nową stronę projektu

Kontakt: info@kulturalnaplaza.pl lub biuro teatru