O teatrze

budynek teatru

Teatr na Plaży jest sceną teatralną łączącą formułę teatru impresaryjnego z teatrem instytucjonalnym, która mieści się na skraju plaży, w sopockim Parku Północnym. Teatr w swojej nowej formule wystartował w 2013 roku. Do końca 2012 roku działała tu Sopocka Scena Off de Bicz, natomiast w miesiącach letnich działa tu równolegle Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej.

Sam teatr to scena z widownią na 90 miejsc, ale również foyer, w którym mieści się Klub Atelier oraz sala prób, w której odbywają się zajęcia i warsztaty artystyczne.

W teatrze obok działalności impresaryjnej, realizowane są autorskie projekty kulturalne oraz spektakle, które trafiają do stałego repertuaru. I pomimo, że Teatr na Plaży nie posiada własnego zespołu aktorskiego, to spektakle są realizowane z udziałem zaproszonych gości lub w koprodukcji z innymi teatrami lub ngo’sami.

Działalność teatralną uzupełnia funkcjonujące okazjonalnie kino studyjne i Dyskusyjny Klub Filmowy Kurort a także koncerty, recitale, spotkania autorskie i wystawy w foyer, gdzie przez cały rok działa Klub Atelier.

Stały repertuar Teatru na Plaży budują również jego rezydenci: od wielu lat, jeszcze zanim powstał teatr w obecnej formule, rezyduje tu Sopocki Teatr Tańca, jeden z najważniejszych trójmiejskich teatrów tańca, który poza spektaklami repertuarowymi, angażuje się w tak duże projekty jak inauguracja działalności Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku, obchody Polskiej Prezydencji w UE, Sopocka Majówka oraz wiele innych.

W 2014 roku działalność zainaugurował drugi rezydent: Sopocki Teatr Muzyczny Baabus Musicalis, angażując do swoich spektakli najmłodszych od 3 roku życia, tworząc z ich udziałem i profesjonalnych aktorów oraz muzyków twórców spektakle muzyczne dla dzieci. Od 2018 roku organizuje również na koniec sezonu teatralnego Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci – ICTF Sopot.

W miesiącach letnich – lipcu i sierpniu Teatr na Plaży ma przerwę w graniach spektakli a w tym czasie salę teatralną zapełniają spektakle i recitale w ramach kolejnych edycji Lata Teatralnego Teatru Atelier im. Agnieszki Osieckiej.

Prowadzona jest jedynie działalność warsztatowa, jak m.in. 4 turnusy warsztatów dla dzieci Letni Teatr organizowane przez Sopocki Teatr Muzyczny Baabus Musicalis.

Organizatorem Teatru na Plaży jest Bałtycka Agencja Artystyczna BART – miejska instytucja kultury, a od marca 2013 teatrem zarządza Michał Grubman.

Video – poznaj kulisy teatru

W grudniu 2013 w Teatrze na Plaży został zrealizowany teledysk zespołu The Stags, z udziałem naszego rezydenta – Sopockiego Teatru Tańca. Dzięki teledyskowi możecie zajrzeć za kulisy teatru, na salę prób i na salę teatralną.

Wynajem teatru

TnP

Zapraszamy do wynajmu sali na wykłady, szkolenia, spotkania firmowe, spektakle, koncerty i projekcje filmów. Jako uzupełnienie oferty wynajmu samej sali, proponujemy catering oferowany przez mieszczący się w foyer Klub Atelier.

Zapytania o wynajem proszę kierować na maila: info@teatrnaplazy.pl

Wymiary sali teatralnej:

Scena: szerokość 850 cm, głębokość 700 cm (możliwość wydłużenia podestami o 1 m do przodu)

Wielkość okna scenicznego 850 cm x 330 cm

powierzchnia sali teatralnej: 130,9 m2

powierzchnia sceny: 52 m2

powierzchnia widowni: 68 m2

ilość miejsc na widowni: 90

Sala teatralna

Mała sala prób

Na poddaszu znajduje się mała sala prób o powierzchni 90,06 m2

Logo Teatru na Plaży

Tutaj znajduje się zestaw logotypów Teatru na Plaży, w różnych wariantach kolorystycznych do wykorzystania w zależności od potrzeb

Logo_Teatr_na_Plazy.zip