O teatrze

budynek teatru

Teatr na Plaży jest całoroczną sceną impresaryjną, która mieści się na skraju plaży, w sopockim Parku Północnym, około 50m od Grand Hotelu. Teatr w swojej nowej formule wystartował w 2013 roku. Do końca 2012 roku działała tu Sopocka Scena Off de Bicz, natomiast w miesiącach letnich działa tu równolegle Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej. Sam teatr to scena z widownią na 90 miejsc, ale również foyer, w którym mieści się Klub Atelier, sala prób, w której odbywają się zajęcia i warsztaty artystyczne a w miesiącach letnich Kulturalna Plaża z drugą plenerową sceną.

Teatr na Plaży to najciekawsze kameralne spektakle z całej Polski. Gościli tu m.in. Jacek Poniedziałek, Maria Seweryn, Agnieszka Michalska, Zbigniew Waleryś, Agnieszka Przepiórska, Karolina Czarnecka oraz wielu innych. Wystawiane były m.in. spektakle warszawskich scen: Teatru Polonia, Teatru Montownia, Teatru WARSawa, Teatru Nowego z Krakowa, produkcje laureatów festiwali teatralnych i festiwali piosenki aktorskiej.

W teatrze obok działalności impresaryjnej powstał autorski projekt sceny musicalowo-kabaretowej, w ramach której od 2013 roku wyprodukowane zostały trzy spektakle muzyczne na podstawie twórczości Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego: Balladyna’68 (2013), Medea, moja sympatia (2014) oraz Ząb Zupa Dąb (2015). Działalność teatralną uzupełnia funkcjonujące kino studyjne i Dyskusyjny Klub Filmowy Kurort a także koncerty, recitale, spotkania autorskie i wystawy w foyer, gdzie przez cały rok działa Klub Atelier.

W miesiącach letnich, jak od wielu lat, salę teatralną zapełniają spektakle i recitale przygotowywane przez Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej. Od 2014 roku dodatkowo na plaży przed teatrem, na okres czerwca-sierpnia uruchomiona została druga scena – plenerowa, gdzie wystartował projekt Kulturalna Plaża pod patronatem radiowej Trójki. Kulturalna Plaża to spektakle, koncerty i filmy oraz działania edukacyjne dla najmłodszych, a także plażowa biblioteka i festiwale. W 2014 roku tutaj właśnie odbył się pierwszy koncert trasy Męskiego Grania. Gościł tu również Sopot Film Festival oraz Festiwal Literacki Sopot, odbyły się również obchody 25. lecia Teatru Atelier. Więcej informacji o projekcie Kulturalna Plaża tutaj >>

Teatr na Plaży to jednak nie tylko scena impresaryjna, to również przestrzeń, w której działają stowarzyszenia i fundacje teatralne. Od wielu lat, jeszcze zanim powstał teatr w obecnej formule, rezyduje tu Sopocki Teatr Tańca, jeden z najważniejszych trójmiejskich teatrów tańca, który poza spektaklami repertuarowymi, angażuje się w tak duże projekty jak inauguracja działalności Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku, obchody Polskiej Prezydencji w UE, Sopocka Majówka oraz wiele innych.

W 2014 roku działalność zainaugurował Sopocki Teatr Muzyczny Baabus Musicalis, angażując do swoich spektakli najmłodszych od 3 roku życia, tworząc z ich udziałem i profesjonalnych aktorów oraz muzyków twórców spektakle muzyczne dla dzieci.

Organizatorem Teatru na Plaży jest Bałtycka Agencja Artystyczna BART, miejska instytucja kultury, a od marca 2013 teatrem zarządza Michał Grubman.

 

Video – poznaj kulisy teatru

W grudniu 2013 w Teatrze na Plaży został zrealizowany teledysk zespołu The Stags, z udziałem naszego rezydenta – Sopockiego Teatru Tańca. Dzięki teledyskowi możecie zajrzeć za kulisy teatru, na salę prób i na salę teatralną.

 

Wynajem teatru

TnP

Zapraszamy do wynajmu sali na wykłady, szkolenia, spotkania firmowe, spektakle, koncerty i projekcje filmów. Jako uzupełnienie oferty wynajmu samej sali, proponujemy catering oferowany przez mieszczący się w foyer Klub Atelier.

Zapytania o wynajem proszę kierować na maila: info@teatrnaplazy.pl

Wymiary sali teatralnej:

Scena: szerokość 850 cm, głębokość 700 cm (możliwość wydłużenia podestami o 1 m do przodu)

Wielkość okna scenicznego 850 cm x 330 cm

powierzchnia sali teatralnej: 130,9 m2

powierzchnia sceny: 52 m2

powierzchnia widowni: 68 m2

ilość miejsc na widowni: 90

Sala teatralna

Mała sala prób

Na poddaszu znajduje się mała sala prób o powierzchni 90,06 m2

 

Logo Teatru na Plaży

Tutaj znajduje się zestaw logotypów Teatru na Plaży, w różnych wariantach kolorystycznych do wykorzystania w zależności od potrzeb

Logo_Teatr_na_Plazy.zip