OFF POLAND // OFF POLSKA to autorski cykl tematyczny Teatru na Plaży, w którym są prezentowane najlepsze i najciekawsze spektakle offowe z całej Polski. W programie prezentujemy zarówno najlepsze spektakle, uznanych artystów, prezentowane i nagradzane na przestrzeni ostatniego roku na najważniejszych festiwalach teatralnych w Polsce i za granicą, jak i teatralne odkrycia. To propozycje nagradzane przez grona Jurorów i publiczność szeregu festiwali i przeglądów, ale także te najszerzej opisywane i komentowane przez dziennikarzy i krytyków mediów tradycyjnych i elektronicznych.

„OFF w naszym założeniu, to nie tylko spektakle teatrów offowych i niezależnych ale również produkcje eksperymentalne teatrów instytucjonalnych, które można określić mianem „offowych” ze względu na sposób prezentacji i myślenia” – mówi Michał Grubman, szef Teatru na Plaży i pomysłodawca cyklu. „OFF POLAND // OFF POLSKA miał być wprawdzie swego rodzaju TOP5 czy nawet TOP10 tego, co najlepsze wydarzyło się w polskim teatrze niezależnym na przestrzeni ostatniego roku, ale chcemy również sami odkrywać i promować nowych twórców, zatem zapraszamy rownież samych twórców do zgłaszania się z własnymi propozycjami” – kontynuuje szef sopockiego teatru.

W naszym paśmie, które wystartowało w styczniu 2018, zaprezentowaliśmy:

  • Zwierzenia bezrobotnego aktora 2. Indianie atakują, reż. Marcin Zarzeczny – 20.01.2018
  • Humanicana – Teatr Porywacze Ciał – 17.03.2018
  • Cezary idzie na wojnę, reż. Cezary Tomaszewski, Komuna//Warszawa – 11.05.2018
  • Rokcy Babloa, reż. Jakub Kasprzak, Teatr Alatyr – 9.06.2018
  • Skłodowska. Radium Girl, reż. Agata Biziuk, Fundacja Teatru Papahema – 3.11.2018

Niebawem zaprezentujemy naszą kronikę filmową podsumowującą dotychczasowe prezentacje naszego cyklu.

Zgłoszenia

Spektakli do włączenia do cyklu i zaprezentowania w Tetrze na Plaży zarówno szukamy sami jak i zapraszamy do zgłaszania w dowolnej formie na adres: info@teatrnaplazy.pl, zaznaczając, że dotyczą cyklu OFF POLAND // OFF POLSKA. Jedynym warunkiem jest to, że premiera odbyła się po 1 stycznia 2017 roku.

Do pobrania

Informacja Prasowa – OFF Polska // OFF Poland→

Logo cyklu

zestaw logotypów – plik PDF →

logo podstawowe – wersja jpg (poniżej)