Teatr na Plaży w Sopocie zaprasza na prapremierę spektaklu muzycznego „Pora umarłych poetów” w reżyserii Joanny Satanowskiej, w sobotę 30 listopada 2019. Będzie to nowa produkcja, zrealizowana na deskach sopockiej sceny, która na stałe trafi do repertuaru. Jednocześnie w sprzedaży dostępne są już bilety na kolejne, karnawałowe grania:
4 i 5.01.2019

„Pora umarłych poetów” to spektakl muzyczny z piosenkami Agnieszki Osieckiej, Jeremiego Przybory i Wojciecha Młynarskiego, który łączy formułę koncertu, spektaklu i widowiska multimedialnego. Odbędzie się na dwóch przestrzeniach – filmowej, gdzie w postacie Osieckiej, Przybory i Młynarskiego wcielą się Agata Wątróbska, Janusz Chabior oraz Piotr Zubek i realnej, gdzie na scenie Ksenia Tchórzko, Adam Hadi i Dominik Rybiałek w towarzystwie zespołu zinterpretują piosenki mistrzów.

„Pora umarłych poetów” to spotkanie w zaświatach trójki najwybitniejszych poetów polskiej piosenki, którzy towarzyszyć będą widzom przez cały spektakl, komentując współczesną rzeczywistość jednocześnie przywołując wspomnienia swojego życia.

Reżyseria i scenariusz: Joanna Satanowska.
Kierownictwo muzyczne: Maciej Zakrzewski
Autor wierszy: Grzegorz Uzdański
Scenografia, kostiumy: Zuzanna Markiewicz
Autor zdjęć filmowych: Przemysław Jękosz
Plakat: Aleksander Walijewski

Występują:
Janusz Chabior, Agata Wątróbska, Piotr Zubek, Ksenia Tchórzko, Adam Hadi, Dominik Rybiałek oraz zespół muzyczny w składzie Mikołaj Basiukiewicz – instr. klawiszowe, Łukasz Łapiński – perkusja .

Produkcja:
Teatr na Plaży w Sopocie

Zrealizowano z udziałem finansowym Gminy Miasta Sopotu