Teatr na Plaży zaprasza w dniach 26-29 października na drugą edycję Festiwalu Twórczości Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego. Podczas festiwalu zaprezentowany zostanie spektakl muzyczny w reżyserii Piotra Kosewskiego „Medea. Moja Sympatia”,” która powstała na deskach Teatru na Plaży 3 lata temu. Trójmiejska publiczność będzie mogła również uczestniczyć w koncercie „Starsi Panowie Chórem”.

Podczas Festiwalu odbędą się również spotkania z gośćmi: Moniką i Grzegorzem Wasowskimi oraz Teresą Drozdą. Dodatkowo we foyer teatru – w Klubie Atelier – odbędzie się wystawa fotografii Jurka Bartkowskiego pt. „Przybora i Wasowski w Sopocie”, prezentująca zdjęcia ze spektakli duetu Mistrzów w reżyserii Piotra Kosewskiego.

Najważniejszym punktem programu całego festiwalu będzie natomiast Koncert Finałowy II Konkursu Interpretacji Piosenek Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego, w którym 8 finalistów pod okiem Jury wykona swoje wersje piosenek autorstwa Przybory i Wasowskiego. Finaliści zostali wybrani spośród kilkudziesięciu zgłoszeń z całej Polski.

Druga edycja festiwalu odbędzie się pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego Pana Mieczysława Struka i Prezydenta Miasta Sopotu Pana Jacka Karnowskiego, który ufundował Nagrodę Prezydenta, przyznaną laureatowi lub laureatce Konkursu Interpretacji Piosenek. Partnerem festiwalu jest również Fundacja Wasowskich, która od 3 lat aktywnie wspiera promocję twórczości Przybory i Wasowskiego w Teatrze na Plaży. Swoje nagrody ufundują również pozostali partnerzy i sponsorzy festiwalu.

Pełen program festiwalu

26.10 godz. 19.00 Medea, moja sympatia reż. Piotr Kosewski,

Jak wiadomo wszyscy klasycy pisali za długie przedstawienia, dlatego Jeremi Przybora w oparciu o dzieło Eurypidesa postanowił napisać sztukę od nowa, w wersji krótszej. „Medea, moja sympatia”, to kolejny kabaretowo-muzyczny tytuł duetu Przybora Wasowski, w którym pojawi się cała gama karykaturalnych postaci, a któremu przewodniczyć będzie Chór Cór Koryntu

27.10 godz. 19.00 Pogadanka Teresy Drozdy – Irena Kwiatkowska – 105. Rocznica urodzin / spotkanie z Moniką i Grzegorzem Wasowskimi i aktorami Teatru na Plaży (wstęp na podstawie bezpłatnego zaproszenia)

Teresa Drozda przypomni jak Kwiatkowska mówiła Gałczyńskiego, jak przekomarzała się z Jerzym Dobrowolskim w absurdalnych dialogach Marii Czubaszek, jak obsadzali ją w swoich kabaretach Edward Dziewoński i Jeremi Przybora. Opowie też o kilku faktach z życia wielkiej aktorki, które być może wydadzą się Państwu zajmujące.

28.10 godz. 16.30 Koncert Finalistów II Konkursu Interpretacji Piosenek Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego

godz. 19.30 Koncert i Ceremonia wręczenia nagród II Konkursu Interpretacji Piosenek Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego

29.10 godz. 17.00 Koncert „Starsi Panowie Chórem”

Znane i mniej znane piosenki Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego w brawurowych aranżacjach Andrzeja Borzyma. Wdzięk, dowcip i piękno muzyki w mistrzowskim wykonaniu Chóru Kameralnego COLLEGIUM MUSICUM Uniwersytetu Warszawskiego pod kierownictwem Andrzeja Borzyma.

Koncert – w ramach trasy promującej najnowsze wydawnictwo Fundacji Wasowskich.

Bilety na spektakle i koncerty festiwalu można nabyć online na stronie teatru, w biurze teatru, w Informacji Turystycznej w Domu Zdrojowym oraz kasie BART w cenach od 30 do 40 zł. Na spotkania wstęp jest wolny. Dla mieszkańców Sopotu przewidziane są zniżki na Kartę Sopocką.