Wrz
28
pt
2018
Melencolia
Wrz 28@19:00
Melencolia @ Teatr na Plaży

Inspiracją dla artystów Sopockiego Teatru Tańca do spektaklu „Melencolia” jest wizjonerskie dzieło renesansowego artysty Albrechta Durera „MELANCHOLIA I” (1514). Zagadkowość miedziorytu, bogactwo jego symboli i ukrytych znaczeń, metafor oraz alegorii intryguje i inspiruje humanistów do podążania za niezwykłym, żywym intelektem twórcy. Ponadczasowa, uniwersalna symbolika tego dzieła jest punktem wyjścia do rozważań na temat osobliwego stanu ducha, jakim jest melancholia. Z mrocznego miedziorytu Durera wyłania się przede wszystkim obraz intrygującej uskrzydlonej postaci, Kobiety-Anioła, istoty wyższej w emocjonalnym stanie niemocy, rozpaczy rozumu. Postać jest niewątpliwie alegorią artysty, mającego dekadencką, katastroficzną wizję świata. I tylko leżące na kolanach Anioła księga i cyrkiel – symbole Twórcy-Architekta Świata – dają nadzieję na przetrwanie sztuki, osiągnięcie harmonijnego, świetlistego stanu duszy.

„I jest potęga wasza ciemne usta
We wnętrzu, z chmur jesiennych
Sformowana postać (…)
Nad zgruchotanym stosem męskich kości
Ta cicha mniszka. „

Georg Trakl – „Melancholia”

Scenariusz, reżyseria – Jacek Krawczyk
Choreografia i taniec – Joanna Czajkowska, Aleksandra Foltman, Artur Gołdys, Jacek Krawczyk, Magdalena Laudańska, Kamila Maik,
Muzyka – Mariusz Noskowiak
Wizualizacje – Łukasz Boros
Scenografia – Artur Gołdys, Jacek Krawczyk
Kostiumy – projekt: Joanna Czajkowska
wykonanie: Agnieszka Puławska
Światła – Rico

Paź
4
czw
2018
Audycja do Grupy Projektowej oraz stypendium STT dla młodego tancerza
Paź 4@19:30
Audycja do Grupy Projektowej oraz stypendium STT dla młodego tancerza @ Teatr na Plaży

Sopocki Teatr Tańca i Dance [SIC!] Association zaprasza na audycję podczas której zostanie wyłoniony roczny stypendysta STT oraz skład grupy projektowej 2018/2019.

Przebieg audycji:
Lekcja tańca współczesnego, nauka fragmentu z repertuaru Sopockiego Teatru Tańca, improwizacja. Uwaga! Osoby kandydujące do stypendium prosimy też o przygotowanie solówki (do 3 minut) w dowolnej formie.

1. Roczne stypendium STT dla młodego tancerza

Na casting zapraszamy młodych artystów tańca (kobiety i mężczyzn), którzy pragną podwyższać swoje umiejętności.

UWAGA! Wybierzemy tylko jedną osobę, która przez cały nadchodzący sezon będzie mogła uczestniczyć we wszystkich warsztatch organizowanych przez STT i Dance [SIC!] Association oraz w próbach i spektaklu Grupy Projektowej w ramach stypendium. Będzie miała także wstęp wolny na wszystkie spektakle STT.

Casting dla osób od 17 roku życia.

 Zgłoszenia do wzięcia udziału: imię i nazwisko, wiek, krótka informacja o swojej edukacji tanecznej / pracy artystycznej, prosimy wysyłać na adres:
sopot.dance.theatre@gmail.com

Na dodatkowe pytanie odpowie: Joanna Czajkowska: 504 302 449

2. Audycja do Grupy Projektowej STT

Zapraszamy fascynatów tańca współczesnego oraz jazzowego pragnących pogłębiać swoje umiejętności pracując nad projektem, który zakończy się spektaklem na deskach Teatru Na Plaży. Kuratorem artystycznym projektu jest Joanna Czajkowska, założyciel i choreograf Sopockiego Teatru Tańca. Zajęcia poprowadzą tancerze STT: Kalina Porazińska oraz Barbara Pędzich.

Oferujemy

• Zajęcia z tańca współczesnego i jazzowego

• Praca nad świadomością ciała

• Praca nad techniką

• Praca nad choreografią z uwzględnieniem indywidualnych możliwości i cech charakteru

• Improwizacja – solowa i grupowa

• Floorwork i ćwiczenia wzmacniające

• Praca nad spektaklem

• Praca nad kreowaniem postaci

• Realizacja tematu poprzez ruch

• Współtworzenie choreografii

• Wydobycie świadomego wyrazu artystycznego

• Możliwość prezentacji na deskach profesjonalnego teatru

Zapewniamy

:  Dobra zabawa i twórczo spędzony czas w wyjątkowej aurze Teatru na Plaży.

Koszt udziału w projekcie: 200 zł / miesiąc

Kto może się do nas zgłosić?

Szukamy osób powyżej 18 roku życia, średniozaawansowanych w technice tańca współczesnego lub jazzowego, które są gotowe na dalszą edukację oraz są otwarte na nowe wyzwania.

Jeśli chcesz spróbować swoich sił w teatrze tańca jest to miejsce dla Ciebie!

Przychodząc do nas będziesz kształcił się w różnych technikach tańca, z różnymi instruktorami i razem z nimi tworzył choreografię oraz kreował swoją postać. Oferujemy zajęcia 2 razy w tygodniu po 2 godziny.

Zajęcia będą odbywać się:

Wtorek 18-20.00 (możliwość ustalenia późniejszej godziny po ustaleniu składu grupy)
Czwartek 19:30-21:30

Zainteresowanych prosimy o przysłanie na poniższy adres informacji o sobie – przebieg edukacji tanecznej oraz informację o ewentualnych występach, pokazach, czy spektaklach, w których brało się udział, na adres:projektstt@gmail.com

Na dodatkowe pytania odpowiedzą:
Kalina Porazińska: 604 372 204
Barbara Pędzich: 515 909 937

Audycja oraz zebranie organizacyjne: 2.10.2019. (wtorek), godzina 19.00
 Adres: al. Mamuszki 2, Sopot, sala prób Teatru na Plaży, piętro 2, domofon: 2

Paź
7
nie
2018
Baśnie 1001 Nocy
Paź 7@11:00
Baśnie 1001 Nocy @ Teatr na Plaży

Scenariusz spektaklu na podstawie dwóch z bardziej znanych opowieści z Tysiąca i jednej nocy.

Bohaterem pierwszej jest Alladyn, sympatyczny, biedny młodzian, któremu Czarnoksiężnik nakazał odnalezienie i oddanie mu cudownej lampy, którą zamieszkuje duch spełniający życzenia. Alladyn nie spełnia żądania i za karę zostaje uwięziony.

Druga opowiada o Alibabie, który pewnego dnia odkrywa tajemnicę bandy zbójów. Poznaje zaklęcie magicznego Sezamu i zdobywa kosztowności. Dalszy ciąg tych historii wszyscy znają. Alladynowi i Alibabie pomagają spryt i pomyślny los, ponieważ w gruncie rzeczy są dobrymi i szlachetnymi ludźmi.

Paź
14
nie
2018
Plastusiowy pamiętnik
Paź 14@11:00
Plastusiowy pamiętnik @ Teatr na Plaży

Szkolne przygody „Tosi i Plastusia” na podstawie książki „Plastusiowy pamiętnik” Marii Kownackiej to spektakl teatralny dla najmłodszych, ale i starszym zakręci się w oku łezka na widok sympatycznego ludzika, którego pamiętają ze swych dziecięcych lat. Na scenie pojawią się oczywiście Tosia i Plastuś, a także przybory z piórnika, w którym Plastuś przecież mieszkał i z którego lokatorami się przyjaźnił. Będzie również straszny Kałamarz, z którym Plastuś stoczy pojedynek, Pan od Rachunków (uwaga! może niespodzianie wyrwać do odpowiedzi, więc lepiej powtórzyć tabliczkę mnożenia), czy niegrzeczny Witek. Wyjątkowo z Plastusiem będzie można pośpiewać, bo adaptacja wzbogacona jest o autorskie piosenki. Tak więc niektórzy raz jeszcze, a inni po raz pierwszy będą mogli zobaczyć jak wyglądało szkolne życie, kiedy nasze babcie nosiły fartuszki i używały do pisania stalówek.

W spektaklu występują:
Hanna Łubieńska, 
Bartosz Sołtysiak 
Magdalena Kurek, Dorota Sadowska

Tekst: Maria Kownacka

Adaptacja: Ola Lis

Reżyseria: Dariusz Majchrzak

Scenografia  i kostiumy: Magdalena Kurek

Muzyka: Mateusz Lipiński

Dźwięk: Martyna Janczewska

 

Paź
21
nie
2018
Kot w butach
Paź 21@11:00
Kot w butach @ Teatr na Plaży

Spektakl o przyjaźni i pielęgnowaniu marzeń.

Po śmierci ojca młynarza, dwaj bracia dzielą majątek. Starszy dostaje młyn, młodszemu w spadku przypada kot. Ale jak to w bajkach bywa… Kot wcale nie jest zwykłym kotem…

Niezrażony niesprawiedliwym podziałem majątku, Janek z towarzyszem ruszają w świat, by szukać szczęścia. Kot ujęty dobrocią chłopaka, który ofiaruje mu odziedziczone po dziadku buty, postanawia odmienić jego los i pomóc w spełnieniu najskrytszych marzeń. Niebawem nadarza się okazja: przejeżdża królewski orszak. Czy Janek zdobędzie serce Królewny? Czy każde marzenie uda się spełnić? Plan wydaje się niełatwy, ale nie ma rzeczy niemożliwych dla sprytnego Kota w butach.

Sympatyczni bohaterowie, wesołe piosenki, okraszone coraz rzadziej spotykanymi lalkami jawajkami.