Zapraszamy 9 czerwca na spektakl Rokcy Babloa w wykonaniu Teatru Alatyr, który odbędzie się w ramach cyklu Off Poland // Off Polska w Teatrze na Plaży.

  • 9 czerwca | sobota | godz. 19.00

Spektakl inspirowany filmem „Rocky” oraz biografią Sylvestra Stallone’a – obecnie gwiazdy i ikony Hollywoodu, kiedyś początkującego aktora dorabiającego jako bileter w kinie. Jego niskobudżetowy film bokserski, do którego scenariusz napisał w ciągu trzech dni, na 49. ceremonii wręczenia Oskarów dostał 10 nominacji i 3 statuetki. Świat zakochał się w historii o pięściarzu – amatorze, który stanął do walki o tytuł mistrza świata z aktualnym championem. Hasło na plakacie filmu brzmiało: Miał szansę jak jeden do miliona.

Stallone swoją okazję wykorzystał. Czy każdy może odnieść sukces na jego miarę? Fabuła, warstwa muzyczna, przebieg akcji i występujące w przedstawieniu postaci nie są przeniesieniem na scenę filmowego obrazu. Uwaga twórców skupia się na wpływie jaki „Rocky” wywarł i wywiera na kino, społeczeństwo i poszczególnych ludzi – opowiadając własną, uniwersalną historię.

Historię nas, którzy robimy ten spektakl.

Historię naszych zwycięstw i porażek.

Twórcy:

Scenariusz i reżyseria: Jakub Kasprzak
Przestrzeń: Adam Karol Drozdowski
Muzyka: Paweł Jeleniewski
Produkcja: Paweł Klica

Występują: Bartosz Budny jako BARTOSZ BUDNY, Michał Karczewski jako MICHAŁ KARCZEWSKI,  Rafał Pietrzak jako RAFAŁ PIETRZAK,  Julia Sacharczuk jako JULIA SACHARCZUK (spektakle w Chorzowie i Warszawie).

Premiera: 19 maja 2017 w Teatrze Rozrywki w Chorzowie

Czas trwania: 2 godziny (bez przerwy)

Recenzje:

Wszystkie elementy trójwarstwowej fabuły płynnie się przenikają i dookreślają, tworząc obraz spójny na wszystkich poziomach. Bartosz Budny, Michał Karczewski i Rafał Pietrzak grają siebie samych. Opowiadają o sobie, ale też wcielają się w bohaterów Rocky’ego,jednocześnie opowiadając o początkach Sylvestra Stallone w branży filmowej. Koncept reżysera, Jakuba Kasprzaka, polegający na połączeniu trzech fabuł w jedną sprawdza się, bo aktorzy z niebywałą sprawnością żonglują rolami. Jak im się to udaje? Każdą postać konstruują na podstawie charakterystycznych min, ruchów i kilku rekwizytów.

Magdalena Tarnowska, teatralny.pl, 29-05-2017 (fragment)

kupbilet6