ARTLOOP | SEKCJA URBANATOR/WYSTAWA: „Przyjemna i pożyteczna”

Kiedy:
6 Wrzesień 2015@19:30
2015-09-06T19:30:00+02:00
2015-09-06T20:00:00+02:00
Gdzie:
Teatr na Plaży
Aleja Franciszka Mamuszki 2
Sopot
Polska
Koszty:
Bez opłat

Bogna Burska we współpracy z Klarą Bielawką zaprezentują monodram pod tytułem Przyjemna i pożyteczna”, który premierowo zostanie zaprezentowany na zakończenie Festiwalu na scenie Teatru na Plaży.

Tekst i reżyseria: Bogna Burska

Wykonanie: Klara Bielawka

Przyjemna i pożyteczna” to monodram o pracy.

O pracy, wakacjach, uczuciach i pieniądzach.

„Przyjechałam z Pszczółek do Sopotu.

W tym mieście, o tej porze roku nie jest najlepiej.

Każdy chce leżeć sam

ze sobą

ale wszyscy spotykają się w jednym miejscu.”

 

Bogna Burska (1974) – artystka wizualna i dramatopisarka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jest adiunktką w Katedrze Intermediów na ASP w Gdańsku. Jej pierwsze, malarskie realizacje malowane były palcami na płótnie, ścianie i szkle. Tworzą one kompozycje przypominające zakrzepłe smugi krwi. Burska aranżuje również wnętrza poprzez drobne, niepokojące interwencje (Arachne, 2003). Komponowała mozaikowe układy kolorowych fotografii, w których zestawia uszkodzone fragmenty ciała z kwiatami (Życie jest piękne, Algorytm 2002). W pracach wideo wykorzystuje sekwencje z popularnych filmów oraz telewizyjnych relacji, wchodząc w polemikę z kanonami estetyki i przyzwyczajeniami zakorzenionymi w wizualnej warstwie kultury. Seria filmów found footage gra z przemieszczającymi się zwierciadłami (2006-2008) i inne prace w tej technice (Tysiąc śmierci 2010/2011, Bitwa pod Grunwaldem 2011) ukazują mechanizmy powstawania i obrazowania współczesnych narracji kulturowych. Autorka pierwszego polskiego tekstu dramatycznego o środowisku zajmującym się sztuką współczesną Gniazdo. Sztuka o tym jak użyć rzeczy w sposób nieodpowiedni i potem ich jeszcze nie zmarnować (“Dialog” 2013.9) i innych tekstów dramatycznych. Wystawia w kraju i za granicą. ”

Klara Bielawka (1984) – aktorka teatralna i filmowa. Przez kilka lat związana z Teatrem Dramatycznym w Warszawie. Współpracuje z teatrami: Polskim w Bydgoszczy, Imka i Ochoty w Warszawie oraz Łaźnia Nowa w Krakowie. W teatrze grała m.in. u Pawła Miśkiewicza, Moniki Strzępki, Radka Rychcika, Marcina Libera, Macieja Podstawnego, Bartka Frąckowiaka. Grała w filmach Borysa Lankosza, Marii Sadowskiej, teatrach telewizji Marcina Wrony i Bodo Koxa. Współpracowała z Anną Baumgart m.in. przy filmie „Świeże wiśnie” i spektaklu „Generał i Dziewczyna” w ramach zeszłorocznej edycji Festiwalu ARTLOOP.

 

Login to your account below

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist