BESTIARIUM. Nienasycenie

Kiedy:
26 Maj 2017@19:00
2017-05-26T19:00:00+02:00
2017-05-26T19:15:00+02:00
Koszty:
Bilety: 30 zł N, 20 zł U, 10 zł Karta Tancerza. Rezerwacje biletów: rezerwacje.stt@gmail.com

Sopocki Teatr Tańca zaprasza w dniach 26 i 27 maja na premierę swojego najnowszego spektaklu pt. BESTIARIUM. Nienasycenie.

Spektakl w płynnie łączących się trzech aktach jest swobodną interpretacją fragmentów dramatów Witkacego. Inspiracją są wybrane postaci z jego dzieł m.in. „Wariat i Zakonnica”, „Nowe wyzwolenie”, „Nienasycenie”, „Pożegnanie jesieni”, „Szewcy”, „W małym dworku”, „Mątwa”, „Mister Price czyli bzik tropikalny”.
Motywem, tematem wiodącym spektaklu są główne zagadnienia witkacowskiej twórczości – duchowe rozterki i przemiany człowieka, zatracanie się w szaleństwie i niemocy, upadek indywidualizmu, utrata zdolności przeżywania metafizycznego, nieuchronne wtopienie się w tłum jednolitych, zautomatyzowanych, wyjałowionych jednostek, wizja ostatecznego upadku kultury wysokiej i zdolności do uczuć wyższych. Całość spektaklu plastyczna, wizualnie wysublimowana i zaskakująca niespodziewanymi zwrotami akcji.

koncept, scenariusz inspirowany fragmentami dzieł Witkacego – Jacenty Krawczyk
współpraca koncepcyjna – Joanna Czajkowska
choreografia – Jacenty Krawczyk, Joanna Czajkowska, Paulina Wycichowska, Grażyna Słaboń, Joanna Nadrowska, Magdalena Laudańska
muzyka – Marcin Dymiter / wiolonczela – Anna Śmiszek – Wesołowska
kostiumy – Alicja Gruca
wizualizacje – Katarzyna Turowska
światło – Rico
scenografia – Jacenty Krawczyk

Fot. Anna Kłosowska