Kiedy:
12 Czerwiec 2019@14:00
2019-06-12T14:00:00+02:00
2019-06-12T14:15:00+02:00
Koszty:
wejściówki 30 zł

Musical według autorskiego scenariusza aktorów Grupy Teatralnej LALKARZE, porusza aktualny i trudny problem uzależnień w środowisku młodzieży. Przekazany językiem młodych ludzi wyraz sprzeciwu wobec dopalaczy, daje pretekst do rozmowy o dorastającym pokoleniu i czyhających na niego pokusach. To żarliwie wyśpiewana i wytańczona niezgoda na zabójcze działanie środków odurzających przy użyciu zaskakujących środków wyrazu.
Spektakl otrzymał nagrodę „Grand Prix” na 6. Ogólnopolskim Festiwalu Teatralnym im. Felicjana Dulskiego w Krakowie oraz „Nagrodę Specjalną” na 48. Ogólnopolskich Strzeleckich Spotkaniach Amatorskich Teatrów Lalek.

Reżyserami i twórcami scenografii są Anna i Jacek Krakowiakowie (opiekunowie grupy). Muzykę do przedstawienia napisał zaprzyjaźniony z „Lalkarzami” kompozytor – Bogdan Szczepański, a autorem choreografii jest Mariusz Jasuwienas (finalista pierwszej edycji programu „You can dance”).

Grupa Teatralna LALKARZE powstała jesienią 2006r. w Zespole Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych w Spytkowicach.
W latach 2006-2008 zespół zrealizował trzy spektakle, które prezentowane były na licznych festiwalach wojewódzkich i ogólnopolskich.

Po pięcioletniej przerwie „Lalkarze” wrócili na deski sceniczne, działając już pod patronatem Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu.

Obecnie do zespołu należą uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjum w Spytkowicach.

Wspólna zabawa pozwala na budowanie poczucia własnej wartości, odkrywanie i rozwijanie zdolności, przełamywanie nieśmiałości oraz kształtowanie umiejętności pracy w zespole.

Intencją prowadzących grupę jest tworzenie spektakli poruszających istotne problemy społeczne. Spektakli skłaniających do przemyśleń i refleksji. Zmuszających do przebudowy systemu wartości i hierarchii potrzeb.

„Lalkarze” są laureatami wojewódzkich, ogólnopolskich i międzynarodowych przeglądów teatralnych. Mają na swoim koncie wiele nagród zespołowych oraz aktorskich.

Opiekunami grupy, a zarazem reżyserami, scenarzystami i scenografami są Anna i Jacek Krakowiakowie.

Grupa Teatralna LALKARZE

1. Anna Krakowiak – opiekun, reżyser
2. Jacek Krakowiak – opiekun, reżyser
3. Katarzyna Jaromin – aktorka
4. Zuzanna Jąkała – aktorka
5. Ewelina Kataniak – aktorka
6. Wojciech Krakowiak – aktor
7. Piotr Parzątka – aktor
8. Aleksandra Rzeszótko – aktorka
9. Wiktoria Stachowicz – aktorka
10. Anna Trybuła – aktorka
11. Aleksandra Wierzba – aktorka
12. Kierowca – obsługa techniczna
13. Kierowca