Dopalaczom mówimy – NIE! | Grupa Teatralna Lalkarze | ICTF

Kiedy:
12 Czerwiec 2019@14:00
2019-06-12T14:00:00+02:00
2019-06-12T14:15:00+02:00
Koszty:
wejściówki 30 zł

Musical według autorskiego scenariusza aktorów Grupy Teatralnej LALKARZE, porusza aktualny i trudny problem uzależnień w środowisku młodzieży. Przekazany językiem młodych ludzi wyraz sprzeciwu wobec dopalaczy, daje pretekst do rozmowy o dorastającym pokoleniu i czyhających na niego pokusach. To żarliwie wyśpiewana i wytańczona niezgoda na zabójcze działanie środków odurzających przy użyciu zaskakujących środków wyrazu.
Spektakl otrzymał nagrodę „Grand Prix” na 6. Ogólnopolskim Festiwalu Teatralnym im. Felicjana Dulskiego w Krakowie oraz „Nagrodę Specjalną” na 48. Ogólnopolskich Strzeleckich Spotkaniach Amatorskich Teatrów Lalek.

Reżyserami i twórcami scenografii są Anna i Jacek Krakowiakowie (opiekunowie grupy). Muzykę do przedstawienia napisał zaprzyjaźniony z „Lalkarzami” kompozytor – Bogdan Szczepański, a autorem choreografii jest Mariusz Jasuwienas (finalista pierwszej edycji programu „You can dance”).

Grupa Teatralna LALKARZE powstała jesienią 2006r. w Zespole Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych w Spytkowicach.
W latach 2006-2008 zespół zrealizował trzy spektakle, które prezentowane były na licznych festiwalach wojewódzkich i ogólnopolskich.

Po pięcioletniej przerwie „Lalkarze” wrócili na deski sceniczne, działając już pod patronatem Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu.

Obecnie do zespołu należą uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjum w Spytkowicach.

Wspólna zabawa pozwala na budowanie poczucia własnej wartości, odkrywanie i rozwijanie zdolności, przełamywanie nieśmiałości oraz kształtowanie umiejętności pracy w zespole.

Intencją prowadzących grupę jest tworzenie spektakli poruszających istotne problemy społeczne. Spektakli skłaniających do przemyśleń i refleksji. Zmuszających do przebudowy systemu wartości i hierarchii potrzeb.

„Lalkarze” są laureatami wojewódzkich, ogólnopolskich i międzynarodowych przeglądów teatralnych. Mają na swoim koncie wiele nagród zespołowych oraz aktorskich.

Opiekunami grupy, a zarazem reżyserami, scenarzystami i scenografami są Anna i Jacek Krakowiakowie.

Grupa Teatralna LALKARZE

1. Anna Krakowiak – opiekun, reżyser
2. Jacek Krakowiak – opiekun, reżyser
3. Katarzyna Jaromin – aktorka
4. Zuzanna Jąkała – aktorka
5. Ewelina Kataniak – aktorka
6. Wojciech Krakowiak – aktor
7. Piotr Parzątka – aktor
8. Aleksandra Rzeszótko – aktorka
9. Wiktoria Stachowicz – aktorka
10. Anna Trybuła – aktorka
11. Aleksandra Wierzba – aktorka
12. Kierowca – obsługa techniczna
13. Kierowca

Login to your account below

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist