Kiedy:
2 Październik 2016@11:00
2016-10-02T11:00:00+02:00
2016-10-02T11:30:00+02:00
Gdzie:
Teatr na Plaży
Koszty:
20 zł

FASOLKA, SZCZYPIOREK I ŚLEDŹ – komedia wierszem, autorstwa Beaty Szreder, dla dzieci i dorosłych. Rzecz o tym, jak dobrze być dzieckiem i „nie poganiać” teraźniejszości, a więc nie spieszyć się do bycia dorosłym. Walory edukacyjne: teatralna bajka w bajce pod hasłem: „zabawa w teatr” oraz przybliżenie najmłodszym widzom fauny i flory Morza Bałtyckiego. Akcja utworu rozgrywa się na malowniczej sopockiej plaży. Oprócz tytułowych bohaterów, ważną postacią jest Neptun – obecny duchem i ciałem podczas całego spektaklu. Fasolka ze Szczypiorkiem realizują bajkę w formie przedstawienia teatralnego, którą napisał nie kto inny jak sam Neptun. Dlaczego król mórz i oceanów wyznaczył im takie zadanie? Otóż dlatego właśnie, że zanadto spieszyli się do dorosłości, do bycia KIMŚ, cokolwiek miałoby to znaczyć. Fasolka ze Szczypiorkiem wcielają się zatem w postacie neptunowej bajki – dorosłych: Śledzia Srebrzystego, Sardynkę z rodziny śledziowatych, Flądrę i Ośmiornicę. Spełniają w ten sposób, pośrednio, swoje marzenie o byciu dorosłym. Jednakże, jak to z marzeniami bywa, ich realizacja (na szczęście bezpieczna – tak to zaaranżował mądry i dobrotliwy Neptun) przynosi w efekcie skutek odwrotny od tego wyobrażonego. Fasolka ze Szczypiorkiem, stykając się w teatralnej formie z dorosłością, z jej wybranymi problemami, dochodzą do wniosku, że jednak warto pozostać w tym miejscu, w którym się jest. Bycie dzieckiem, bycie sobą to najpiękniejsza rzeczywistość. Marzenia naszych bohaterów niech pozostaną marzeniami – bo w końcu na tym polega ich urok. Wszystko w ramach humorystycznych perypetii.

FASOLKA, SZCZYPIOREK i ŚLEDŹ w autorskiej interpretacji scenicznej Beaty Szreder to kontynuacja „Fasolki Polki i Szczypiorka Florka” tejże autorki (Premiera: 2014 Teatr na Plaży)

 Autor i reżyseria: Beata Szreder

Obsada: Beata Szreder, Tobiasz Cytrowski

Udźwiękowienie: Beata Szreder

Kostiumy: Anna Krykowska

Scenografia: Zespół

Światła: Rico

 

UWAGA!  Podczas prób do spektaklu, z okien Teatru na Plaży, widziano na Bałtyku tajemniczy STATEK Z CUKRU. Najmłodszym spacerowiczom zaleca się uważną obserwację morza. STATEK Z CUKRU pojawia się bowiem i niespodziewanie znika. Ktokolwiek go zauważy, proszony jest o natychmiastowy kontakt z biurem Teatru na Plaży. Robocze szkice oraz rysunki tajemniczego statku mile widziane podczas premiery spektaklu.

                                                                                                                                                                               Z poważaniem

                                                                                                                                                                              Wieloryb Plotka