Film na kozetce: Wysoka dziewczyna

Kiedy:
26 Styczeń 2020@14:00
2020-01-26T14:00:00+01:00
2020-01-26T14:15:00+01:00
Gdzie:
Teatr na Plaży
Koszty:
normalny 16 zł, ulgowy 14 zł

Zapraszamy w Nowym Roku na kolejne spotkanie z cyklu Film na kozetce. Tym razem zostanie zaprezentowany film Wysoka dziewczyna (reż. Kantemir Balagov).

1945, Leningrad. II wojna światowa zniszczyła miasto, niszcząc jego budynki i pozostawiając obywateli w strzępach, fizycznie i psychicznie. Chociaż oblężenie – jedno z najgorszych w historii – wreszcie się skończyło, życie i śmierć kontynuują walkę w szczątkach, które pozostały. Dwie młode kobiety, Iya i Masha, szukają sensu i nadziei w walce o odbudowę swojego życia wśród ruin. Nagrodzony w Cannes film Balagova to opowieść o traumie, ale również o nieustającym, ekstatycznym tańcu życia i śmierci.

Po pokazie odbędzie się spotkanie z zaproszonymi gośćmi:

Andrzej Kasperek – Nauczyciel, pisarz i eseista, doktor nauk humanistycznych. Studiował na UG (seminarium prof. Marii Janion). W czasie studiów działał w SKS-ie i był jednym z założycieli Niezależnego Zrzeszenia Studentów; swą pasję filmową realizował działając w DKF „Żak”. Debiutował zbiorem opowiadań „Back to DDR i inne opowiadania”, który został nominowany do Nagrody Literackiej Gdynia 2011. W 2013 opublikował: „Galerię Jacka Kaczmarskiego: skrzydło wschodnie” (eseje o sztuce ekfrazy w twórczości barda) oraz zbiór „Koronczarka: nowe opowiadania”. W 2018 opublikował tom „Mój płaski kraj Żuławy”. Eseje, artykuły i opowiadania publikował m.in. w Blizie, kwartalniku Prowincja, Dzienniku Bałtyckim, Zeszytach Literackich. Mieszka na Żuławach. W 2012 został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Michał Mocek – Certyfikowany psychoterapeuta psychoanalityczny Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej, kandydat Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego. Mieszka w Poznaniu, gdzie prowadzi seminaria z zakresu literatury i psychoanalizy oraz filmowe spotkania z psychoanalizą. Pracuje terapeutycznie z dorosłymi i młodzieżą.

Moderator: Magda Żylicz. Psychoterapeutka psychoanalityczna. Oprócz prywatnej praktyki prowadzi również internetową Księgarnię Terapeutyczną oraz specjalistyczne wydawnictwo Imago, publikujące książki o tematyce psychoanalitycznej.

 

Login to your account below

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist