Kiedy:
23 Kwiecień 2017@17:00
2017-04-23T17:00:00+02:00
2017-04-23T17:15:00+02:00
Gdzie:
Teatr na Plaży
Koszty:
N:25 zł, U: 20 zł

KURKA WODNA

reż. Joanna Zdrada, prod. Teatr na Plaży

Specjalnie z okazji Weekendu z Witkacym, który odbędzie się w dniach 27-23 kwietnia 2017, Teatr na Plaży wyprodukuje i zaprezentuje premierowo dramat „Kurka Wodna”, będący połączeniem spektaklu i inscenizowanego czytania.

Będzie to kolejna w tym roku produkcja po „Lśnieniu” i cyklu spektakli „Teatrzyku Zielone Oko”, w których uznani zaproszeni na sopocką scenę reżyserzy przygotowują w ciągu kilku dni pełnowymiarowy spektakl, w którym wprawdzie aktorzy czytają swoje teksty z kartki, ale jest to spektakl z całą oprawą – od muzyki, strojów, scenografii i rekwizytów po ruch sceniczny. W przypadku „Kurki Wodnej” zaproszenie do wyreżyserowania inscenizowanego czytania przyjęła Joanna Zdrada, a wystąpią w niej m.in. aktorzy Teatru Wybrzeże, Teatru Boto oraz Teatru na Plaży.

Kurka Wodna jest wspaniałym przykładem „czystej formy” w teatrze.  Dramat ukazuje rozpad rodziny a co za tym idzie rozpad wartości społecznych czy kulturowych co doprowadza do nieuchronnej rewolucji. Jest to również dramat o artyście, o poszukiwaniu własnego miejsca i celu w życiu. Wszystkie te wyjątkowo ważne tematy są jednak ukryte pod płaszczykiem komediowej i absurdalnej fasady, której Witkacy był absolutnym mistrzem.

Wystąpią: Sylwia Góra-Weber, Jacek Bała, Jakub Kornacki, Krzysztof Gordon, Tobiasz Cytrowski, Piotr Kosewski, Reżyseria, scenografia i scenariusz: Joanna Zdrada,

Produkcja: Teatr na Plaży


Joanna Zdrada

Absolwentka Vysokej Školy Múzických Umení w Bratysławie – kierunek reżyseria teatralna i dramaturgia. Debiutowała w Teatrze a.ha w Bratysławie w roku 2007 sztuką Desdemona Pauli Vogel. Współpracuje z teatrami w Polsce, w Czechach i na Słowacji. Jej spektakle zdobywały wielokrotnie nagrody na festiwalach teatralnych. Jest również autorką większości scenografii do swoich spektakli. Jej najnowszym spektaklem są „Baloniarze” Gdańskiego Teatru Miniatura (premiera kwiecień 2017).