Mała Oj-czy-zna

Kiedy:
25 Listopad 2018@11:00
2018-11-25T11:00:00+01:00
2018-11-25T11:15:00+01:00
Gdzie:
Teatr na Plaży
Koszty:
wstęp wolny, obowiązują zapisy: pomyslodalnia@gmail.com, tel. 608-661-616

„Moja Oj-czy-zna” to bajka dla każdego, kto myśli globalnie o środowisku i losach naszej planety. To również spektakl dla tych, którzy działają lokalnie, ucząc siebie i innych nabierać nawyków poszanowania przyrody i jej mieszkańców. Główną bohaterką przedstawienia jest dzielna Pszczoła, która podczas wypełniania misji w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym spotka na swojej drodze różne, ciekawe stworzenia. Czy uda się im rozwiązać problem, o którym opowie im przybyszka? Czy podejmą ryzyko wspólnego działania i wykażą się gotowością do niebanalnych akcji? Jak bardzo mała bohaterka może wpłynąć na myślenie człowieka o przyszłości? O tym wszystkim będzie można dowiedzieć się i zaśpiewać podczas spektaklu.

Dla współczesnego człowieka rozmowa na temat pszczół i owadów zapylających powinna być wstępem do masowych działań na rzecz ocalenia tych, dzięki którym nasza planeta funkcjonuje. Globalne zagrożenie wyginięcia zapylających to bardzo realny problem nas wszystkich, których los zależy od pracowitości owadów. Nic nas nie może usprawiedliwić przed niewiedzą na temat skali problemu, skutkami bierności i wyłącznie konsumpcją. Nadszedł czas na działania w przestrzeniach domowych i lokalnych, w małych ojczyznach, aby w łatwy i skuteczny sposób przyczynić się do ocalenia nas samych. Ziemia jest za mocno eksploatowana, jedzenie jest marnowane i jest go coraz mniej. Ratujmy pszczoły!

Spektakl „Mała Oj-czy-zna” to przede wszystkim znakomita zabawa z lalkowymi bohaterami zamieszkującymi TPK. Porywająca muzyka i inspirujące piosenki zaktywizują największych malkontentów.

Reżyseria, scenariusz: Magdalena Olszewska

Scenografia, projekt i wykonanie lalek: Karolina Górska

Muzyka: Krzysztof Wojciechowski

Obsada: Edyta Janusz-Ehrlich, Wioleta Karpowicz

Spektakl przeznaczony dla dzieci w wieku 3-10 lat

Produkcja: Fundacja Pomysłodalnia (pomyslodalnia.pl)

Premiery:

11.11.2018, godz. 12.00, Oliwski Ratusz Kultury, Gdańsk

18.11.2018, godz. 17.00, Miejski Dom Kultury, Rumia

25.11.2018, godz. 11.00, Teatr na Plaży, Sopot

Realizatorzy:

Karolina Górska

Ukończyła Architekturę Krajobrazu. Tworzy lalki i ilustracje. Miłośniczka natury oraz edukatorka przyrodnicza. Prowadzi pracownie szycia dla dzieci i to praca z nimi przynosi jej masę satysfakcji. Inspiracje czerpie z obserwacji natury i ludzi. Kocha gotować i jeść – w gruncie rzeczy nie wie, co bardziej. Prywatnie mama Iwo – ukochanego człowieka na świecie.

Edyta Janusz-Ehrlich

Utytułowana aktorka, 11 lat etatowo związana z Teatru Miniatura. Artystka od wielu lat podąża ścieżką artystycznych kreacji, zarówno muzycznych, jak i teatralnych, dając świadectwo swoim wszechstronnym umiejętnościom. W 2007 r. ukończyła Akademię Teatralną im. A. Zelwerowicza w Warszawie na Wydziale Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Z Teatrem Miniatura związana od 2006 roku. Można ją dzisiaj zobaczyć m.in. w spektaklach: „Turban mistrza Mansura”, „Kasieńka”, „Krzyżacy”, „Siedmiu krasnoludków”, „Bunt”, „Wieloryb”. Można ją również podziwiać w monodramie „Baczyński. Apokalipsa” wyprodukowanym przez Fundację Pomysłodalnia.

Wioleta Karpowicz

Aktorka, lalkarka, lektorka, instruktorka zajęć teatralnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Miłośniczka podróży i dobrych filmów. Od 2009 roku związana z Teatrem Miniatura w Gdańsku, gdzie występuje oraz prowadzi liczne warsztaty (m.in. Lato w Teatrze). Współpracuje z fundacjami i stowarzyszeniami artystycznymi (Stowarzyszenie Twórców i Orędowników Kultury Anima, Fundacja Pomysłodalnia). Fascynują ją ogromne możliwości teatru lalek oraz magia, jaką można za jego pomocą stworzyć. Uwielbia pracę z dziećmi i dla dzieci.

Magdalena Olszewska

Humanistka, animatorka kultury, autorka scenariuszy do spektakli chóru kobiet Chórraa („Perfumeria Lady Makbet”, „Wszystkie kobiety Williama”, „Osiem scen z życia kobiety”), reżyserka i autorka scenariusza do spektaklu „Baczyński. Apokalipsa”, recenzentka teatralna Gazety Świętojańskiej, dziennikarka Pomorza Kultury, prezeska Fundacji Pomysłodalnia.

Krzysztof Wojciechowski

Solista Teatru Muzycznego w Gdyni. Multiinstrumentalista, kompozytor, nauczyciel w Studium Wokalno-Aktorskim w Gdyni, pasjonat muzyki etnicznej i kolekcjoner instrumentów perkusyjnych i dętych. Obecnie można go podziwiać m. in. w „Gorączce sobotniej nocy” (Tony Manero), „Notre Dame de Paris” (Clopin), „Chłopach” (Kowal), „Lalce” (subiekt Klein), „Avenue Q” (Żaczek), „Ghost” (Carl Bruner), „Skrzypku na dachu” (Perczyk).

Spektakl otrzymał dofinansowanie ze środków Miasta Gdańska, Miasta Rumi i Miasta Sopotu

Login to your account below

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist