Marcelina

Kiedy:
4 Marzec 2016@19:00
2016-03-04T19:00:00+01:00
2016-03-04T19:30:00+01:00
Gdzie:
Teatr na Plaży
Koszty:
25zł (1 pula do 10.02), 30 zł (2 pula do 1.03)

IMG_9300 1

Teatr na Plaży zaprasza na wyjątkowy koncert zdolnej i młodej wokalistki, autorki tekstów oraz kompozytorki MARCELINY, który odbędzie się w Sopocie w dniu 4 marca. Podczas koncertu usłyszymy akustyczne wersje utworów z Jej najnowszej płyty, ale także utwory z poprzednich wydawnictw. 

W chwili obecnej Marcelina promuje swój trzeci autorski album o tytule „Gonić burzę” (premiera 9.10.2015r.).
Na nowym krążku znalazło się trzynaście utworów, współautorką wszystkich kompozycji jest Marcelina. Jest także autorką tekstów, poza jednym – wspólnie napisanym z Budyniem z zespołu Pogodno.  Klimat płyty to gitarowe brzmienie, które w zestawieniu z delikatnym głosem Marceliny dają niesamowicie świeży efekt.

Marcelina o nowej płycie:
„Płyta, której nadałam tytuł „GONIĆ BURZĘ” dokładnie odzwierciedla mój stan ducha, osobowości czy też muzycznej drogi, którą właśnie zmierzam.  Uważam, że album ten to mój duży artystyczny krok w przód.”

Najnowszą płytę promuje singiel „Nie mogę zasnąć”:
https://www.youtube.com/watch?v=MuDPY8ZFU6w&feature=youtu.be

Marcelina wcześniej wydała dwie płyty: „Marcelina” (2011r.) i „Wschody/Zachody” (2013r.).  Nominowana była do Fryderyków, do nagrody „Warto” Gazety Wyborczej, jej utwór „Wroclove” stał się oficjalnym hymnem miasta Wrocław, a utwór „Motyle” pochodzący z debiutanckiej płyty został wykorzystany w reklamie społecznej w Rosji i emitowany w tamtejszej telewizji publicznej.
Marcelina współpracowała z takimi artystami jak Piotr Rogucki (Piotr zaśpiewał gościnnie w utworze Marceliny „Karmelove” – teledysk do tego utworu przekroczył 9 mln wejść na YT), Grubsonem (utwór „Jedna z planet” w duecie z Marceliną był drugim oficjalnym singlem Grubsona z jego płyty „Holizm” wydanej na początku 2015 r.) czy zespołem Happysad w utworze „Nie będziem płakać” oraz VNM’em i Pawbeatsem w hip-hop’owej odsłonie. Jest również jedną z artystek biorących udział w projekcie Panny Wyklęte/Wygnane (wraz z m.in. Kasią Kowalską, Mariką, Anią Rusowicz).

Marcelina koncertowała na największych i najciekawszych Festiwalach w Polsce, m.in. na Heineken Opener, Coke Live, Off Camera oraz w kilkudziesięciu klubach, gdzie zapełnia coraz większe sale koncertowe.

Wystąpiła także w Paryżu, Risoul (podczas SnowShow) oraz na Mauritiusie.

Podczas koncertu w Teatrze na Plaży Marcelinie towarzyszyć będą: Robert Cichy oraz Michał Olesiński.