Nasz Jonasz | koncert

Kiedy:
11 Październik 2019@19:00
2019-10-11T19:00:00+02:00
2019-10-11T19:15:00+02:00
Gdzie:
Teatr na Plaży
Koszty:
I pula: 20 zł, II pula: 25 zł

Zapraszamy 11 października na  koncert podczas którego będzie można usłyszeć ponadczasowe utwory Jonasza Kofty. 

W programie, oprócz autorskich utworów będzie można usłyszeć takie przeboje jak: Radość o poranku, Jej portret czy Z Tobą chcę oglądać Świat. Cały koncert jest swego rodzaju spektaklem, który poza muzyką przedstawia historie i anegdoty z życia poety.

„Moje występy sceniczne od zawsze były ściśle związane z poezją śpiewaną czy piosenką aktorską. Przez wiele lat byłam bardziej skoncentrowana na tekście danego utworu, niż na muzyce. Po studiach zaczęłam odkrywać, jakie przyjemne jest pisanie własnych kompozycji i zabawa muzyką. Zawsze wiedziałam, że chciałbym zrobić koncert z piosenkami kogoś z „wielkiej trójki” – Osiecka, Kofta, Młynarski. Padło na Koftę, bo kiedy czytałam jego teksty, zaczęły robić się bardzo spójne z moją muzyką, jakbyśmy mieli jakąś podobną wrażliwość. I tak z połączenia miłości do poezji, późniejszej miłości do muzyki i odwiecznej miłości do twórczości Jonasza, powstał „Nasz Jonasz” – koncert podczas którego można poznać choć część życia i twórczości tego ponadczasowego poety i niezwykłego człowieka, jakim był Jonasz Kofta. Można też się wzruszyć i trochę pośmiać. Zapraszam do przeżywania z nami tej muzycznej podróży. Agata Kujawa, pomysłodawczyni koncertu


Agata Kujawa – wokal, autorka muzyki, pomysłodawczyni koncertu – Wokalistka, aktorka, tancerka, animatorka kultury. Absolwentka specjalności MUSICAL Akademii Muzycznej w Gdańsku. Laureatka wielu festiwali w m.in. festiwalu OFPA Reflektor. Uczestniczka programów telewizyjnych: „Tak to leciało”, „Szansa na sukces”, „X-Factor”. Prowadzi warsztaty wokalne, aktorskie oraz taneczne z dziećmi i młodzieżą w całej Polsce. Założycielka Trójmiejskiej Pracowni Muzycznej – Bear Sound.

Ariel Suchowiecki – Instrumenty klawiszowe, współautor muzyki – Pianista, kompozytor, aranżer. Student Gdańskiej Akademii Muzycznej na wydziale jazzu i muzyki estradowej. Odbywał praktyki pianistyczne we włoskim konserwatorium G.F. Ghedini w Cuneo. Współpracuje z wieloma artystami i wokalistami scen trójmiejskich. Akompaniator na wielu festiwalach wokalnych. Współtwórca Pracowni Muzycznej – Bear Sound.

Adam Pachla – Kontrabas, gitara basowa – Kontrabasista, basista, muzyk sesyjny. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie st. wyk. Janusza Dobrowolskiego. Obecnie studiuje w tej samej uczelni kontrabas jazzowy na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa w klasie dr Piotra Kułakowskiego. Członek zespołu „Dwa na Dwa”. Współpracował z takimi orkiestrami jak Filharmonia Sudecka czy Sinfonietta Consonus, z którą dokonał rejestracji płyt, np.”Symphonic Theater of Dreams”. Współpracuje również z takimi artystami jak Agata Leśniewska, Agata Walczak, Ralph Kamiński i Jagoda Kościk.

Kacper Skolik – Perkusista jazzowy młodego pokolenia, syn polskiej legendy perkusji Arka Skolika. Swoją pasję do muzyki i gry na perkusji odkrył dopiero w Liceum. Zaczął wtedy uczęszczać do Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Gliwicach im. Ludomira Różyckiego. Dodatkowo rozwijał swoje umiejętności pod czujnym okiem ojca. Obecnie student Akademii Muzycznej w Gdańsku. Jeden z dziesięciu perkusistów biorących udział w projekcie J. A. P. Kaczmarka „Emigra – Symfonia bez końca”. Finalista konkursu „Jazz Drummers Competition 2018”

Login to your account below

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist