Kiedy:
20 Styczeń 2019@16:00
2019-01-20T16:00:00+01:00
2019-01-20T16:15:00+01:00
Gdzie:
Teatr na Plaży
Koszty:
normalny 16 zł, ulgowy 14 zł

Szanowni Widzowie,

żegnając zamordowanego w nikczemny i bestialski sposób Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza odwołujemy wszystkie nasze wydarzenia do końca tygodnia.

Nowe terminy odwołanych wydarzeń podamy niebawem…


Najnowszy film mistrza włoskiego kina Ferzana Özpetka, znanego z takich dzieł jak „Mine vaganti. O miłości i makaronach”, „Okna”, „On, ona i on” czy „Noc w haremie”. Jego nowy obraz to zmysłowy i niepokojący thriller o niekontrolowanym pożądaniu i brutalnej zbrodni.

Podczas okultystycznej neapolitańskiej ceremonii w domu swojej ciotki, lekarka patolożka Adriana zostaje uwiedziona przez przystojnego młodzieńca Andreę. Oboje spędzają upojną noc w mieszkaniu kobiety. Rankiem Andrea prosi Adrianę o ponowne spotkanie popołudniu, jednak nie pojawia się na nim w wyznaczonym miejscu i godzinie. Następnego dnia, ku swojemu przerażeniu, Adriana odkrywa, że zamordowany młody człowiek, którego sekcję zwłok ma przeprowadzić, to nie kto inny jak Andrea. Dodatkowo Adriana dowiaduje się od inspektorów policji, że Andrea posiadał jej nagie zdjęcia. Wkrótce potem patolożka postanawia na własną rękę zbadać okoliczności tajemniczej i brutalnej śmierci Andrei. Wtedy też w mieście pojawia się człowiek, który wygląda dokładnie tak jak jej zmarły przyjaciel…

W roli Adriany występuje siedmiokrotnie nominowana do nagród David di Donatello nazywanych włoskimi Oscarami, Giovanna Mezzogiorno („Miłość w czasach zarazy”, „Okna”, „Zwycięzca”), zaś w Andreę wciela się Alessandro Borghia, gwiazda głośnego serialu kryminalnego „Suburra” oraz psychologicznego dramatu „The Place” dystrybuowanego przez Aurora Films.

Reżyseria: Ferzan Özpetek

Czas trwania: 113 min

„Zmysłowe zdjęcia, porywająca muzyka i ekscytujące scenerie wciągają bez reszty.” Hollywood Reporter