Kiedy:
18 Sierpień 2017@14:30
2017-08-18T14:30:00+02:00
2017-08-18T14:45:00+02:00
Gdzie:
plaża przy Teatrze na Plaży i Klubie Atelier
Koszty:
Bez opłat

Zapraszamy w dniu 18 sierpnia na spotkanie Michała Nogasia z Dorotą Masłowską, które odbędzie się na plaży przy Teatrze na Plaży i Klubie Atelier.

Dorota Masłowska – pisarka, autorka sztuk teatralnych. Zadebiutowała w 2002 powieścią „Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną”, wydany dwa lata później „Paw królowej” przyniósł jej nagrodę Nike. W 2012 nakładem wydawnictwa Noir sur Blanc ukazała się kolejna jej powieść „Kochanie, zabiłam nasze koty”, zaś w 2015 zbiór felietonów „Więcej niż możesz zjeść. felietony parakulinarne”. Ponadto, w 2013 roku, nakładem Wydawnictwa Literackiego wydany został wywiad rzeka z autorką pt. „Dusza światowa”, rok później adresowana do dzieci i dorosłych książka „Jak zostałam wiedźmą”, zaś w 2017 roku zbiór felietonów „Jak przejąć kontrolę nad światem, nie wychodząc z domu”. Jej dramat „Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku” wystawiany był m.in w Australii, USA i na Sachalinie. Za napisaną dla Teatru Rozmaitości sztukę „Między nami dobrze jest” (2008) otrzymała nagrodę Ministra Kultury.W 2014 roku ukazała się debiutancka płyta Doroty Masłowskiej „Społeczeństwo jest niemiłe”.


Miejska Biblioteka Publiczna oraz Miasto Sopot już po raz szósty organizują Festiwal „Literacki Sopot”. W tym roku festiwal odbędzie się w dniach 17-20 sierpnia 2017 roku w Sopocie. Tematem wiodącym szóstej edycji będzie literatura hiszpańskojęzyczna.

Literacki Sopot – festiwal literatury odbywający się w jednym z najpiękniejszych kurortów nad Bałtykiem. Celem festiwalu jest promocja literatury i czytelnictwa wśród mieszkańców Trójmiasta oraz turystów odwiedzających Sopot. Na cztery dni miasto zmienia się w prawdziwy literacki kurort, a najpiękniejsze zakątki Sopotu tętnią rytmem literackich spotkań, warsztatów i dyskusji. Festiwal to także wspólne czytanie literatury, projekcje filmów, targi książki, a także działania z pogranicza literatury i innych dziedzin sztuki.
Zapraszamy wszystkich miłośników literatury do Sopotu.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Miasta Sopotu.

W razie deszczu spotkania odbędą się w Klubie Atelier, al. Franciszka Mamuszki 2.