Kiedy:
3 Maj 2015@12:00
2015-05-03T12:00:00+02:00
2015-05-03T12:30:00+02:00
Gdzie:
Teatr na Plaży
Koszty:
10 zł

Teatr Czwarte Miasto przygotował spektakl dla dzieci i dorosłych  na podstawie utworów Jana Brzechwy, najznakomitszego twórcy polskiej poezji dziecięcej, wpisanej w życiorys nas wszystkich.
Scenariusz do  spektaklu „Pchła Szachrajka w Sopocie”  napisał i wyreżyserował  aktor Teatru Polskiego ze Szczecina  Adam Dzieciniak ( znany nam ze spektakli Kogut w Rosole lub Wszystko o Mężczyznach).

Sztuka utrzymana w  pogodnym nastroju , z baśniową atmosferą , komiczna , zawiera  humor słowny i sytuacyjny;  sprawi, że mali i duzi będą się świetnie bawić. Wiersze zawarte w spektaklu  pisane są prostymi słowami pozwalają na dotarcie tej twórczości do wszystkich dzieci: małych i dużych, a także do tych, które słabiej czytają i mają problemy z koncentracją uwagi.

Jan Brzechwa wiecznie aktualny poprzez swoje utwory  wprowadza nas w krainę wyobraźni, przenosi  w świat wesoły, kolorowy, beztroski i pełen fantastycznych postaci i przygód. Słuchając jego utworów  czujemy  się  jak uczestnicy prezentowanych zdarzeń . Literatura Jana Brzechwy od   lat odnosi niebywały sukces  w uczeniu, wychowaniu i wspieraniu rozwoju dzieci, pomaga dziecku przenieść się do świata myślenia symbolicznego, czemu towarzyszy zawsze rozwój emocjonalny i poruszenie wyobraźni. Poprzez zabawę uczy.
Twórczość  poety stała się  dla dzieci niewyczerpaną skarbnicą pobudzających wyobraźnię tekstów, łatwych do zapamiętania i wspaniałych do przedstawiania w formie teatralnej.

Po spektaklu zapraszamy na animacje i konkursy prowadzone przez aktorów.

Tekst bajki: Jan Brzechwa
Scenariusz i reżyseria: Adam Dzieciniak
Obsada: Aktorzy Teatru Czwarte Miasto
Scenografia i kostiumy: Magdalena Kurek
Oprawa muzyczna: Sebastian Ślusarczyk
Koordynacja projektu: Dorota Sadowska

Bajka powstała w ramach Sopockiej Majówki.