Kiedy:
17 Luty 2018@18:00
2018-02-17T18:00:00+01:00
2018-02-17T18:15:00+01:00
Gdzie:
Teatr na Plaży
Koszty:
bilet normalny 40 zł, ulgowy 30 zł

Teatr na Plaży zaprasza 17 lutego na gościnny spektakl  Teatru im. Adama Mickiewicza z Częstochowy pt.”Pierwszy raz” w reż. Tomasza Mana.

reżyseria: Tomasz Man,
tekst: Michał Walczak,
scenografia: Anetta Piekarska-Man

Komedia o uteatralizowanej miłości i erotycznej inicjacji mieszkańców miejskiego blokowiska. Michał Walczak pisze o swojej sztuce, że „oparta jest przede wszystkim na ostrej, tragikomicznej przepychance międzypłciowej, z całym okrucieństwem i humorem wzajemnego niezrozumienia między nowoczesną ONĄ i nowoczesnym ONYM”.

Nowa sztuka Walczaka dotyka sfery życia seksualnego, a raczej wyobrażeń na jego temat kształtowanych przez popularną, młodzieżową prasę. Bohaterami jest para nastolatków, którzy reżyserują swój „pierwszy raz” według wskazówek wziętych z pism typu „Bravo Girl”. A więc musi to być chwila wyjątkowa i pamiętna, on prosto z deszczu, zmoknięty, co daje pretekst do zdjęcia ubrania, ona samotna, drżąca, potrzebuje opieki, obowiązkowe wino, świece i bukiet świeżych kwiatów. Dążenie do perfekcji zmienia się w absurd…
(Roman Pawłowski, „Gazeta Wyborcza” nr 67, 2006)

Michał Walczak – rocznik 1979. Jeden z najciekawszych dramaturgów młodego pokolenia. Debiutem dramatopisarskim Walczaka była „Piaskownica”. Kolejne autorskie sztuki to: „Podróż do wnętrza pokoju”, „Kopalnia” „Dziwna rzeka”, „Pierwszy raz”, „Smutna królewna”.

Tomasz Man – dramaturg i reżyser. Współpracował z Teatrami: Rozmaitości, Polskim, Powszechnym w Warszawie; Teatrem Miejskim w Gdyni; Teatrem im. J. Słowackiego w Krakowie; Teatrem Polskim we Wrocławiu. W 2004 r. na częstochowskiej scenie zrealizował „Piaskownicę” Walczaka. Jest autorem dramatów: „Katarantka”, „111″, „Dobrze”.

Premiera – 22 IX 2008 r.

Obsada: Magda – Teresa Dzielska, Karol – Robert Rutkowski