Kiedy:
13 Październik 2019@16:00
2019-10-13T16:00:00+02:00
2019-10-13T16:15:00+02:00
Gdzie:
Teatr na Plaży
Koszty:
Bez opłat

To przygoda dla wszystkich zainteresowanych muzyką – od 5 do 110 lat.
Widownia nie będzie siedzieć bezczynnie. Każdy powinien spróbować tworzyć muzykę, a nuż coś z tego będzie. Coś zadźwięczy, coś zatrybi, coś zagra!

NO TO GRAMY!

Słuchowisko na żywo na podstawie książki Marianny Oklejak „No to gramy! Muzyczna awantura od Little Richarda do Björk” wydawnictwo Egmont 2019.
Marianna Oklejak powraca z kolejną książką autorską. Tym razem na warsztat bierze muzykę i wraz z trojgiem stworzonych przez siebie bohaterów zabiera nas w bajecznie kolorową, pełną ciekawostek i dźwięków podróż w przeszłość – dalszą i bliższą, od Little Richarda do Bjӧrk.

Co się stanie, gdy zostawicie w domu samym sobie Psa, Fretkę i Małego króliczka? Będzie awantura. Prawdziwa muzyczna draka. Pies i Fretka to otrzaskani melomani i didżeje, którzy próbują wyrobić muzyczne ucho królika. Futrzaki wskakują do gramofonu i razem z czytelnikami wyruszają w szaloną podróż przez pokręcone dzieje muzyki rozrywkowej. Trójka zwierzaków przemieszcza się głównie pomiędzy USA a Anglią, czyli miejscami, gdzie rodziły się najjaśniejsze gwiazdy i najbardziej znane dźwięki XX i XXI wieku.

W rolę trzech zwierzaków – bohaterów książki wcieli się, lub raczej przechwyci i przefiltruje przez siebie trójka artystów: aktorka Teatru Wybrzeże, szefowa prężnie działającej w Sopocie Fundacji Teatru BOTO – Sylwia Góra Weber oraz muzycy, performerzy: Joanna Bronisławska i Wojciech Kucharczyk znani między innymi z duetu Mołr Drammaz.
Na scenie nie spotykają się po raz pierwszy. Łączy ich sposób w jaki myślą o sztuce: brak ograniczeń, szaleństwo i pasja.
Zainspirowani książką Marianny Oklejak, która zadba o wizualną stronę niedzielnego spotkania, przeprowadzą nas przez bardzo im bliski wycinek historii muzyki.

W książce „No to gramy! Muzyczna awantura od Little Richarda do Björk” znajdziemy multum muzycznych ciekawostek i anegdot. Album rozwija wiedzę muzyczną, zaciekawia, bawi. Książka jest koncertowo napisana i zilustrowana. Kreatywne pomysły, dużo dobrego, sarkastycznego humoru. No to gramy!” to kompendium wiedzy o muzyce rozrywkowej dla dzieci. Ale docenią je również nastoletni i dorośli melomani. To wysmakowany album w formie dowcipnego komiksu.

Cykl warsztatów z zakresu edukacji kulturalnej skierowany do rodzin z dziećmi oraz młodzieży z Trójmiasta wpisuje się w program Sopot Jazz Festival 2019. Celem spotkań jest przywrócenie chęci międzypokoleniowych działań oraz edukowanie uczestników w zakresie muzyki, sztuki i ekologii.

Kuratorka programu edukacyjnego: Joanna Bronisławska

Zrealizowano ze środków finansowych Miasta Sopotu.