The International Children’s Theater Festival SOPOT 2019 – ICTF

Kiedy:
10 Czerwiec 2019 – 14 Czerwiec 2019 całodniowy
2019-06-10T00:00:00+02:00
2019-06-15T00:00:00+02:00
Gdzie:
Teatr na Plaży

Dziś na świecie jest wiele festiwali tego typu, lecz w większości są tworzone przez dorosłych. ICTF SOPOT  kładzie nacisk na  formę teatralno – muzyczną i musicalową, tworzoną przez dzieci i młodzież do osiemnastego roku życia.

Dzięki starannie zaprojektowanym podstawom koncepcji festiwalu, dzieci i młodzież wchodzą w musicalową oprawę teatralną przez opanowanie: ŚPIEWU, GRY AKTORSKIEJ oraz TAŃCA.

Chcemy, żeby nasz festiwal stał się świętem dzieciecej i młodzieżowej twórczości scenicznej. Zależy nam na dotarciu do jak największej liczby odbiorców, a co za tym idzie daniu szansy na spotkanie na linii “młody twórca – młody widz”.

Przegląd zespołów dramatycznych – dziecięcych i młodzieżowych z całego świata, pozwoli także na wzajemne poznanie tradycji i obyczajów reprezentowanych przez różne narodowości.

Festiwal ICTF SOPOT zaprasza wszystkie grupy dziecięce i młodzieżowe, które chciałyby zaprezentować swoje osiągnięcia musicalowo – dramatyczne. Nasze miasto od zawsze tworzy przyjazny grunt dla wydarzeń w dziedzinie teatralnej, muzycznej i literackiej.

Wraz z zaproszonymi gośćmi, oraz z przyjezdnymi grupami dramatycznymi, stworzymy ważne wydarzenie kulturalne o światowym zasięgu, przyczyniające się do tolerancji, integracji i poczucia ważności pracy dzieci i młodzieży, a także pracy ludzi dorosłych na rzecz dzieci i młodziezy.

Uważamy, że ICTF SOPOT poprzez stworzenie platformy do spotkań twórców i wymiany doświadczeń, wpłynie znacząco na rozwój współczesnego teatru muzycznego dzieci i młodzieży.

Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 10 – 14 czerwca.

Więcej informacji o festiwalu -> tutaj

 

Login to your account below

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist