Wieczór z Teatrem Otwartym oraz Teatrem społecznym Biuro Rzeczy Osobistych

Kiedy:
15 Wrzesień 2019@16:00
2019-09-15T16:00:00+02:00
2019-09-15T16:15:00+02:00
Gdzie:
Teatr na Plaży
Koszty:
wejście bezpłatne

Zapraszamy na wieczór z Teatrem Otwartym oraz Teatrem społecznym Biuro Rzeczy Osobistych podczas Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie 15-20.09.2019

Program:
godz. 16:00 – Teatr Otwarty, spektakl „Quiz” (ok 40min)
godz. 17:00 – Teatr społeczny biuro rzeczy osobistych, spektakl „Hamlet – uczta”

Teatr Otwarty
działa przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Gdyni. Aktorami są dorosłe osoby doświadczające kryzysów psychicznych.
W najnowszym spektaklu pt: ” Quiz” Teatr Otwarty sięgnął po metodę Teatru Forum by stworzyć przestrzeń dla różnych punktów widzenia tej samej sytuacji.

Spektakl „Quiz” dotyczy problemu manipulacji, której poddawani są klienci firm specjalizujących się w sprzedaży różnych produktów „na wyjątkowo korzystnych warunkach”.
Główny bohater 60-letni Staszek wycofuje się z aktywnego życia towarzyskiego. Odczuwa wewnętrzną niemoc, a jego najbliżsi przestali go rozumieć. Kosztem relacji rodzinnych angażuje się w przedsięwzięcia, które pogłębiają jego izolację. Staszek szukając nowych zainteresowań ucieka w świat technologii. Niespodziewana wygrana w konkursie w jego mniemaniu otwiera przed nim nowe możliwości…

Teatr społeczny biuro rzeczy osobistych
Zaprezentują Państwu spektakl l „Hamlet – uczta”. to artystyczne wydarzenie polegające na wystawieniu w teatrze „scen z Hamleta”, angażujące niepełnosprawnych intelektualnie aktorów gdyńskiego Teatru Biuro Rzeczy Osobistych, sopockiego „Teatr Ubogi Relacji” i gdańskiego zespołu muzycznego Remont Pomp oraz profesjonalnych twórców filmu i teatru.
Wypracowane na próbach „sceny z Hamleta” zobaczymy wraz z projekcjami ukazującymi kulisy powstania spektaklu, problemy i dylematy aktorów.

Spektakl „Hamlet – Uczta” realizowany jest w ramach projektu „Być albo nie być”, który otrzymał dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2019”

Po spektaklu zapraszamy na spotkanie z Iwoną Siekierzyńską reżyserką filmu fabularnego „Amatorzy” inspirowanego działalnością Teatru BRO, oraz Zbigniewem Biegajło – reżyserem teatru i aktorami.

 

Login to your account below

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist