Wrz
15
nie
2019
Wieczór z Teatrem Biuro Rzeczy Osobistych
Wrz 15@17:00
Wieczór z Teatrem Biuro Rzeczy Osobistych @ Teatr na Plaży

Zapraszamy na wieczór z Teatrem społecznym Biuro Rzeczy Osobistych podczas Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie 15-20.09.2019.

Teatr społeczny Biuro Rzeczy Osobistych to gdyńska grupa teatralna, której aktorami są osoby niepełnosprawne intelektualnie. Teatr, który tworzą, to nie tylko terapia, ale także działalność artystyczna otwarta na spotkania z publicznością.
Teatr BRO doskonale łączy funkcję artystyczną i terapeutyczną.
Z tego połączenia wyrasta to, co stanowi o specyfice zespołu – jego społeczny charakter. Aktorzy zespołu BRO nie tylko chcą brać, ale może przede wszystkim dawać, proponować siebie, swoją wrażliwość.

Po spektaklu zapraszamy na spotkanie z Iwoną Siekierzyńską reżyserką filmu fabularnego „Amatorzy” inspirowanego działalnością Teatru BRO, oraz Zbigniewem Biegajło – reżyserem teatru i aktorami.

Więcej informacji już wkrótce.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat działalności Pomorskiej Koalicji na Rzecz Zdrowia Psychicznego? Zajrzyj na:
http://otwartebramy.org/
Odmień SWOJĄ GŁOWĘ
Otwartebramy. org

Zapraszamy także na wszystkie wydarzenia Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie 15-20.09.2019
Inauguracja Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie

 

Wrz
27
pt
2019
Dyskretny urok Picassa
Wrz 27@19:00
Dyskretny urok Picassa @ Teatr na Plaży

Zapraszamy 27 września na spektakl „Dyskretny urok Picassa” w reżyserii Jacka Krawczyka i Joanny Czajkowskiej a w wykonaniu tancerzy Sopockiego Teatru Tańca.

Inspiracją dla artystów Sopockiego Teatru Tańca do spektaklu pt.”Dyskretny urok Picassa” jest oczywiście postać Pabla Picassa, ur. w 1881 r. w Maladze, hiszpańskiego malarza, grafika, rzeźbiarza, uznawanego za jednego z najwybitniejszych artystów XX wieku, genialnego twórcę sztuki nowoczesnej. Jego wszechstronna, niezwykle bogata twórczość jest niekończącą się inspiracją dla artystów z różnych dziedzin sztuki w XX i XXI w. Picasso – twórca nie tylko obrazów, ale także grafik, ceramiki, rzeźb, scenografii, ilustracji, jako przedstawiciel takich prądów w sztuce jak realizm, surrealizm, kubizm, dadaizm, jest doskonałą inspiracją do stworzenia żywych obrazów scenicznych w formie interdyscyplinarnego nowoczesnego widowiska, w duchu wielkiego artysty, jego wszechstronnej stylistyki. Wybrane dzieła z różnych okresów, od subtelnej formy, naturalizmu przez kubistyczną deformację, dekonstrukcję, karykaturę, po surrealistyczną abstrakcyjną ekspresję, wyznaczą dla twórców STT formę o zróżnicowanej stylistyce ruchomych obrazów przedstawienia o ponadczasowym charakterze. Choreografia będzie efektem pracy aktorów-tancerzy, wg autorskiej swobodnej interpretacji i koncepcji z pogranicza performance, tańca, kreacji aktorskiej i dramaturgii teatralnej – w duchu surrealistyczno – kubistycznym.

koncept – Jacenty Krawczyk

reżyseria – Jacenty Krawczyk, Joanna Czajkowska

choreografia – Joanna Czajkowska, Jacenty Krawczyk, Kamila Maik, Kalina Porazińska, Joanna Nadrowska, Magdalena Laudańska, Kacper Matuszewski,

muzyka – Mariusz Noskowiak

kostiumy – Alicja Gruca

scenografia – Artur Gołdys, Zuza Maikświatła – Mateusz Gierc

wizualizacje – Katarzyna Turowska