IV Koncert Muzyki Filmowej

Kiedy:
17 Lipiec 2019@20:30
2019-07-17T20:30:00+02:00
2019-07-17T20:45:00+02:00
Gdzie:
Tarasy Przy Parku Wodnym Sopot, ul. Zamkowa Góra
Koszty:
65 - 85 zł

IV Koncert Muzyki Filmowej SFF2019 odbędzie się 17 lipca 2019 w ramach 19. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Sopot Film Festival.

Nasz koncert to autorski dobór repertuaru i premierowe wykonanie aranżacji, przygotowanych specjalnie na festiwal. Koncert będzie połączeniem muzyki klasycznej oraz elektronicznych aranży i remiksów w wykonaniu Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot pod batutą Rodrigo Tomillo oraz zaproszonych muzyków i solistów.

W tym roku tematem przewodnim koncertu jest postać amerykańskiego reżysera Quentina Tarantino. W programie koncertu znajdzie się muzyka z jego filmów, ale również muzyka z filmów jego mistrzów, filmów które stanowiły inspirację a także inne mniej znane powiązania i odwołania zarówno do klasyki jak i współczesnego kina.

W programie nie zabraknie również wielkich kompozytorów, w tym m.in. Ennio Morricone, Hans Zimmer, James Newton Howard, Michael Nyman i inni.

W ubiegłych edycjach gościnnie wystąpili m.in.: Gaba Kulka, Rebeka, Paulina Przybysz, Tomek Makowiecki, L.U.C., Piotr Kaliński, Stefan Wesołowski, Olo Walicki i inni.

Poprzednie koncerty odbyły się pod następującymi hasłami przewodnimi: 2016 – Polański, Aronofsky, Coppola, 2017 – Od Kubricka do Nolana, 2018 – Nowe światy, nowa rzeczywistość.

Pomysł, program, scenariusz i reżyseria koncertu Ania Kądziela-Grubman oraz Michał Grubman.

Organizatorzy: Sopot Film Festival, Hamulec Bezpieczeństwa – Stowarzyszenie Kulturalne, Kino PRO, Polska Filharmonia Kameralna Sopot, Teatr na Plaży, Bałtycka Agencja Artystyczna BART

Projekt realizowany ze środków Miasta Sopot

Login to your account below

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist