VHS Drama Live: Night Journey + Lipiński

Sopocki Teatr na Plaży zaprasza na drugą odsłonę autorskiego projektu online VHS DRAMA LIVE. Jest to cykl prezentacji starych spektakli dramatycznych, teatrów tańca oraz performanców z najdalszych zakątków internetu, uwiecznionych na kasetach VHS a potem ponownie zdigitalizowanych i upublicznionych w światowych archiwach sieci.

Prezentacje spektakli odbywać się będą z wykonywaną premierowo autorską ścieżką muzyczną lub DJ setami, które zostaną zagrane przez współpracujących z Teatrem na Plaży artystów.

W najbliższą sobotę Sebastian Lipiński zaprezentuje swój autorski projekt muzyczny do spektaklu Night Journey w reżyserii Marty Graham, która swoją podróż rozpoczyna od sceny po oślepieniu króla Edypa. Królowa Jocasta jest centralną postacią i ofiarą w tej tanecznej wersji Edypa Sopoklesa a użyte w projekcie wideo zostało nagrane w 1961 roku.

TRANSMISJA ODBĘDZIE SIĘ NA FACEBOOKU ORAZ YOUTUBIE TEATRU NA PLAŻY

Kurator cyklu: Michał Grubman
Producent: Ewelina Wołejko

Wydarzenie zrealizowane przy wsparciu finansowymi Miasta Sopotu


Sebastian Lipiński (ur. 1990) – producent muzyczny, DJ, współzałożyciel zespołu BYTY.

Od 2012 roku nieprzerwanie serwuje sety okraszone niebanalną muzyką w najróżniejszych lokalach na terenie Polski.

W roku 2019 podczas koncertu Muzyki Filmowej organizowanego w ramach 19. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego – Sopot Film Festival zaprezentował swoje 4 autorskie remixy utworów inspirowanych filmografią Quentina Tarantino.

Obecnie pracujący nad pierwszym wydawnictwem solowym – „Nagrania demonstracyjne”.

Login to your account below

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist